Jižní most na Českobratrské zlepší plynulost dopravy v centru Ostravy

2. 12. 2011. Po severním mostě na Českobratrské ulici v Moravské Ostravě, který je v provozu od května 2008, bude v neděli 4. prosince mezi 16. a 17. hodinou otevřen také jižní most přes Cingrovu ulici a železniční trať, spojující Fifejdy s centrem moravskoslezské metropole.

Chodníky budou pěším k dispozici během úterý 6. prosince. Investici Moravskoslezského kraje v objemu téměř 180 mil. Kč umožnilo ze 70 procent financování z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko, více než 6 121 tis. Kč přispělo město Ostrava.

Zprovoznění důležité komunikace přivítal náměstek primátora pro dopravu Aleš Boháč: „Otevřením jižního mostu získáme další dva jízdní pruhy, které pomohou plynulosti silniční dopravy v centru města. Při obousměrném provozu na severním mostě představovala jakákoliv nehoda nebo nepojízdné vozidlo komplikace při průjezdu sanitek, hasičů a dalších složek integrovaného záchranného systému i prostředků MHD. V příštím roce připravujeme napojení jižního mostu na nově budovanou Porážkovou ulici a Novou Karolinu. Tato komunikace přispěje ke snížení hustoty dopravy na ulicích Nádražní a Poděbradově, kterými denně projíždí na 8 resp. 7 tisíc vozidel.“