Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Výstava mapuje historii sportu

Výstava mapuje historii sportu

Úterý 05.06.2018 12:21

Výstava věnovaná Kontinentálnímu programu mapuje nejen historii poháru samotného a jeho předchůdce Světového poháru, ale přináší také cenné exponáty z historie sportu sahající až do starověku. V nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě bude otevřena sedm dní v týdnu a potrvá až do druhého dne konání poháru v Ostravě 9. září.

Děti závodily na Čokoládové tretře

Děti závodily na Čokoládové tretře

Úterý 05.06.2018 09:24

Dětské atletické závody Čokoládová tretra jsou spojeny s mítinkem Zlatá tretra. Zapojují se do nich tisíce dětí v České republice, Slovensku a dokonce i v Polsku. Nejlepší mladí atleti postupují do krajských kol a vrcholem pro ně bude superfinále v předprogramu Zlaté tretry. V Ostravě se 4. června konalo poslední ze základních kol.  

Koruna ze vstupu na záchranu zvířat

Koruna ze vstupu na záchranu zvířat

Pondělí 04.06.2018 15:02

Zastupitelé města Ostravy na svém posledním zasedání schválili finanční podporu 13 mezinárodních záchranných programů v rámci projektu Koruna ze vstupu. Do tohoto mezinárodního systému podpory záchrany ohrožených druhů živočichů a rostlin je ostravská zoo zapojena od konce roku 2015. A s ní i všichni její návštěvníci.

Ostravská divadla budou hrát v Praze

Ostravská divadla budou hrát v Praze

Neděle 03.06.2018 09:00

Tři pražské scény obsadí od 1. do 8. listopadu již devátý ročník divadelního festivalu Ostrava v Praze. Hned čtyři inscenace uvede Národní divadlo moravskoslezské, dvě Divadlo Petra Bezruče a po jedné Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava. Divákům v Praze ostravská divadla nabídnou slavnou komickou, ale i moderní operu, hudební drama, činohru a loutkové divadlo ve stylu muppet. Hrát se bude na scénách Divadla v Celetné, Divadla Komedie a Divadla pod Palmovkou. V prodeji bude téměř 2500 vstupenek.

Sokolové cvičili na krajském sletu

Sokolové cvičili na krajském sletu

Sobota 02.06.2018 07:10

Sokolové upořádali v neděli 3. června krajský sokolský slet. Slavnostně jej v sobotu 2. června zahájil průvod, který vyšel od Čapkovy sokolovny, prošel Prokešovým náměstím, kde se k němu připojili primátor Tomáš Macura a náměstek Zbyněk Pražák, a došel na Masarykovo náměstí. Tam byl krajský slet oficiálně zahájen.

Děti hledaly Pramen vody

Děti hledaly Pramen vody

Pátek 01.06.2018 13:48

Žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol z Ostravska od dubna zápolili v 17. ročníku soutěže Hledej pramen vody.  Velké finále se uskutečnilo na Den dětí na Slezkoostravském hradě. Z prvního místa se radoval tým Pramínci složený z žáků 4C třídy Základní školy v Provaznické ulici v Hrabůvce.

V Zábřehu vyroste Městečko bezpečí

V Zábřehu vyroste Městečko bezpečí

Pátek 01.06.2018 09:40

Město Ostrava vybuduje poblíž areálu IVC Ostrava-Zábřeh areál pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí, kde se naučí reagovat na krizové situace a dozvědí se o prevenci. Součástí městečka bude 12 objektů s tematickou náplní – hasičský, policejní, záchranářský, mimořádných událostí, objekt vjemů, životního prostředí, jedovatá zahrada, jezírko, lanové centrum, domov, altán a horolezecká stěna.

V Ostravě se testuje nová tramvaj

V Ostravě se testuje nová tramvaj

Pátek 01.06.2018 08:48

Nízkopodlažní tramvaje Stadler nOVA, které jsou vyráběny přímo pro podmínky ostravské hromadné dopravy, vyjely v těchto dnech do ostravských ulic. Tramvaj podle Dopravního podniku Ostrava vyjela v rámci technicko-bezpečnostní zkoušky a zkušební provoz začne poté, co tramvaj dostane průkaz způsobilosti. Nová tramvaj bude testována při jízdě bez zátěže, pak se zátěží a nakonec, o prázdninách, i s cestujícími.

Litevský velvyslanec navštívil Ostravu

Litevský velvyslanec navštívil Ostravu

Čtvrtek 31.05.2018 17:23

Litevský velvyslanec Edvilas Raudonikis navštívil ve čtvrtek 31. května Ostravu. V odpoledních hodinách se setkal v prostorách Nové radnice s primátorem Tomášem Macurou, náměstkem primátora Zbyňkem Pražákem a předsedou kulturní komise Vladimírem Polákem. Litevský velvyslanec se večer také zúčastní koncertu Litevského národního symfonického koncertu, který zahraje na MHF Leoše Janáčka.

Městská policie hledá nové strážníky

Městská policie hledá nové strážníky

Čtvrtek 31.05.2018 13:16

Městská policie Ostrava v těchto dnech spouští náborovou kampaň, která má přilákat nové uchazeče. Práce strážníka je náročné, ale zajímavé a nevšední povolání a nabízí se všem, kteří splňují zákonem stanovené podmínky, mezi které patří bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, minimální věk 18 let, zdravotní způsobilost a střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou.

Strážníci dostali ekologické automobily

Strážníci dostali ekologické automobily

Středa 30.05.2018 11:21

Klíčky od pěti automobilů Škoda Octavia combi předal primátor strážníkům Městské policie Ostrava. Všechny vozy mají CNG pohon. Pokračuje tak ekologizace vozového parku městské policie.

Pro větší bezpečnost Ostravanů

Pro větší bezpečnost Ostravanů

Úterý 29.05.2018 14:46

Náměstek primátora Michal Mariánek dnes dopoledne předal zástupcům městského ředitelství policie, městské policie, Dopravního podniku Ostrava a také nákupních středisek na území města certifikát Partner projektu Bezpečnější Ostrava.

Městská nemocnice má unikátní přístroj

Městská nemocnice má unikátní přístroj

Pondělí 28.05.2018 14:26

Neurochirurgické oddělení Městské nemocnice Ostrava začalo používat nový přístroj Zeiss Kinevo 900 – robotický vizualizační systém, který nahrazuje současný operační mikroskop. Jedná se o v současnosti nejmodernější vizualizační systém na trhu používaný při neurochirurgických operacích, první přístroj tohoto druhu v České republice.

Běžkyním bude patřit sobotní Ostrava

Běžkyním bude patřit sobotní Ostrava

Pátek 25.05.2018 13:16

Nejmasovější ženský běžecký závod v zemi Český běh žen se v Ostravě uskuteční v sobotu 26. května. Start je stejně jako v loňském roce na Náměstí Biskupa Bruna. Hlavní závody jsou vypsané na 5 a 10 km, pořadatelé ale připravili i kratší vzdálenosti a rodinný běh, který zvládnou i opravdu malé děti.  

Navrácení dlažby na ulici 28. října

Navrácení dlažby na ulici 28. října

Pátek 25.05.2018 10:54

Pracovníci Ostravských komunikací začali s první fází odstranění asfaltových záplat z dlážděné části ulice 28. října v úseku začínajícím před mostem Miloše Sýkory. Práce kvůli technologickým postupům potrvají čtyři měsíce.

Janáčkův festival nabízí skvělé zážitky

Janáčkův festival nabízí skvělé zážitky

Pátek 25.05.2018 09:08

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka je v plném proudu. Diváci si užili hvězdného korejského klavíristu Kun-Woo Paika. Nyní je čeká houslový recitál Juliana Rachlina s pestrým programem tvořeným skladbami Beethovena, Šostakoviče, Dvořáka a Brahmse. Aula Gong zase ožije baletem, na němž se podílel Jaromír Nohavica.

Město prodá pozemky pod prolukou

Město prodá pozemky pod prolukou

Čtvrtek 24.05.2018 10:56

Město hledá zájemce o koupi pozemku o velikosti 1400 metrů čtverečních v historickém jádru Ostravy v sousedství nových laubů. Prodej této parcely schválili zastupitele na svém jednání 23. května. Plocha naproti Divadlu loutek Ostrava zatím slouží jako uzavřené parkoviště. 

V jatkách vznikne kulturní centrum

V jatkách vznikne kulturní centrum

Středa 23.05.2018 16:02

Mezinárodní kulturní centrum vznikne v budovách přístavby městských jatek. Po rekonstrukci budou sloužit umělcům a veřejnosti sály pro tanec, přednášky, koncerty, divadlo, prostory pro výtvarné umění a součástí bude i ubytování pro hostující umělce. Záměr města představil primátor Tomáš Macura.

MHF Leoše Janáčka zahájen

MHF Leoše Janáčka zahájen

Úterý 22.05.2018 10:40

Inauguračním koncertem České filharmonie a členů Hudby Hradní stráže a Policie České republiky věnovaném 100 letům samostatného Československa začal 21. května v Domu kultury města Ostravy Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Slavnostního zahájení se zhostili čestný prezident festivalu, houslový virtuos Ivan Ženatý a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Cyklisté se utkali v dopravní soutěži

Cyklisté se utkali v dopravní soutěži

Pátek 18.05.2018 10:18

V okresním kole celorepublikové Dopravní soutěže mladých cyklistů se zadařilo mladým závodníkům za Základní a mateřské školy A. Kučery v Hrabůvce, kteří zvítězili v obou věkových kategoriích. Vítězná družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční v závěru května ve Frenštátu pod Radhoštěm.