Aktuálně

První národní cyklo a in-line průzkum v Česku
18 8 2011

První národní cyklo a in-line průzkum v Česku

Města, turistické regiony a projektanti doposud nemají ucelenou představu o potřebách cyklistických turistů a sportovců na in-line bruslích. Nápravu má zjednat právě zahájený První národní cyklo a in-line průzkum v Česku. Národní průzkum zaměřený na tyto skupiny turistů a sportovců potrvá až do konce září 2011 a záštitu mu poskytla Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

Výstava Ostravské dny zahájena
16 8 2011

Výstava Ostravské dny zahájena

V prostorách radnice města Ostravy byla  zahájena výstava k institutu nazvanému Ostravské dny 2011. Slavnostního aktu se za přítomnosti mnoha zahraničních hudebníků  zúčastnila také náměstkyně primátora Simona Piperková. Na výstavě ve foyeru Nové radnice můžete až do začátku září shlédnout fotografie Martina Popeláře z Ostravských dnů 2009.

Telekomunikační služby za zlomek původní ceny
9 8 2011

Telekomunikační služby za zlomek původní ceny

Město Ostrava včera soutěžilo telekomunikační služby pro 112 svých organizací. Z původního objemu cca 23 milionů korun se podařilo cenu snížit o 19.776.512,33 Kč vč. DPH, tzn. o 86,85 %. Úspory dosáhlo díky elektronické aukci přes Systém sdružených nákupů, které pro město soutěží společnost eCentre. Systém sdružených nákupů využívá SMO od roku 2010 a letos díky němu ušetří přes 82 milionů  korun.

Pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu
8 8 2011

Pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu

Aktiv BESIP informuje řidiče, že v rámci zvýšení bezpečnosti zvláště chodců byly odborem dopravy Magistrátu města Ostravy na ulici Martinovská a Plzeňská instalovány informační měřiče rychlosti. Každý měřič je vybaven radarem pro měření okamžité rychlosti a kamerou. Měřiče jsou umístěny tak, aby měřily rychlost vozidel v okolí přechodů pro chodce.

Vyhlášení soutěže na ztvárnění návrhu výtvarného díla Odkaz T. G. M.
8 8 2011

Vyhlášení soutěže na ztvárnění návrhu výtvarného díla Odkaz T. G. M.

Město Ostrava vyhlásilo veřejnou výtvarnou soutěž na ztvárnění návrhu výtvarného díla Odkaz T. G. M., které bude umístěno na Masarykově náměstí. Nově vytvořené dílo by mělo odkazovat k významu osobnosti prvního prezidenta samostatného československého státu a zároveň by mělo přispět ke zvýšení atraktivnosti centra města.

Nové dopravní značení pro cyklisty
3 8 2011

Nové dopravní značení pro cyklisty

Na některých komunikacích v Ostravě jsou nebo ještě budou umístěna nová dopravní značení pro cyklisty. „Tato značení jsme objednali nejen kvůli rostoucí oblibě cyklistické dopravy v našem městě, ale také s ohledem na novelu vyhlášky č. 30/2001Sb.“, řekl náměstek pro dopravu Aleš Boháč.  „V posledních dnech jsme do centra města přidali na naše parkoviště stojany na kola, cyklisty tak bezpečněji dovedeme až do srdce Ostravy, kde mohou také pohodlně a bezpečně zaparkovat,“ dodává A. Boháč.

Dětská pohotovost znovu v pavilonu dětského lékařství
2 8 2011

Dětská pohotovost znovu v pavilonu dětského lékařství

Kvůli rekonstrukci pavilonu Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava byla dětská pohotovost od poloviny letošního května provizorně přestěhována do areálu záchranné služby na Varenské ulici. Od středy 3. srpna dětskou lékařskou službu první pomoci naleznou rodiče s dětmi opět přímo v pavilonu dětského lékařství na ulici Janovského v původních prostorách. Veřejnosti bude sloužit vždy od 15:30 hod. do 6:30 hod. v pracovní dny a ve dnech volna nepřetržitě.

Výstava Sv. Florián ze sbírek hornoslezských muzeí
2 8 2011

Výstava Sv. Florián ze sbírek hornoslezských muzeí

Po polském Muzeu v Ratiboři můžeme také v Ostravském muzeu až do konce září letošního roku navštívit výstavu s názvem Sv. Florián ze sbírek hornoslezských muzeí. Výstava byla realizována v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu Překračujeme hranice.

Položení základního kamene Komunitního centra Ostrava
1 8 2011

Položení základního kamene Komunitního centra Ostrava

Stavba Komunitního centra Ostrava v obvodu Mariánské Hory a Hulváky byla dnes slavnostně zahájena položením a vysvěcením základního kamene. Slavnostního aktu se zúčastnili biskup ostravsko-opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowitz,  náměstek primátora města Ostravy Jiří Srba, ředitel úřadu regionální rady Moravskoslezsko David Sventek, ředitel divize Ostrava firmy Alpine BAU CZ Aleš Kramný a člen rady města Tomáš Sucharda, přítomni byli četní hosté.

Truck trial ve Vřesině v extrémně těžkém  terénu,  dešti a blátě
1 8 2011

Truck trial ve Vřesině v extrémně těžkém terénu, dešti a blátě

Přání pořadatelů při slavnostním startu 4. ročníku Mistrovství Evropy Truck Trial, který se v areálu pořadatele - Centra bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA - konal v pátek odpoledne, aby vyšlo pro víkendový závod ve Vřesinské strži počasí, se bohužel nevyplnilo. Zvláště nedělní závod se jel za stálého deště, který proměnil trať v hromadu kluzkého bahna. Slavnostního zahájení i konečného předávání cen v neděli se za město Ostrava zúčastnil náměstek primátora Aleš Boháč.

Velká letní soutěž Léto s Ostravou v dalším kole
29 7 2011

Velká letní soutěž Léto s Ostravou v dalším kole

Již do svého čtvrtého kola z celkových třinácti jednotýdenních kol vstoupila soutěž „Léto s Ostravou“. Až do začátku října ji pořádá Statutární město Ostrava ve spolupráci s turistickým internetovým portálem Turistika.cz a dalšími partnery. Záměrem soutěže je propagace turistického potenciálu města Ostravy, jeho industriálních památek i dalších atraktivit a široké nabídky služeb pro turisty s cílem zvýšit návštěvnickou přitažlivost města.

Šerpové míří na Landek, ohrožení závodu je zažehnáno
28 7 2011

Šerpové míří na Landek, ohrožení závodu je zažehnáno

Unikátní závod Radegast Ostravský šerpa proběhne už tuto sobotu v Ostravě. Město obsadí odvážlivci, kteří si dají na záda plný pivní sud a zamíří s ním ze Slezskoostravského hradu podél Ostravice do Landek parku v Petřkovicích. Původně plánovanou trasu na haldu Ema organizátoři operativně změnili poté, co vlastník pozemku zveřejnil studii o zdravotních rizicích.

Štěrkovna Open Music u hlučínského jezera už od čtvrtka
27 7 2011

Štěrkovna Open Music u hlučínského jezera už od čtvrtka

Po celé tři dny bude letos trvat hudební festival Štěrkovna Open Music, a to od čtvrtka 28. do soboty 30. července. Hned první den uslyší návštěvníci úspěšnou kapelu NIGHTWORK s Vojtou Dykem, Jakubem Prachařem a dalšími. Hlavní hvězdou festivalu bude slovenský zpěvák Richard Müller, který zazpívá v sobotu. Město Ostrava je partnerem festivalu.

Ostravský Chachar 2011 - mezinárodní den cyklistiky
27 7 2011

Ostravský Chachar 2011 - mezinárodní den cyklistiky

Tradiční mezinárodní cyklistické závody Ostravský chachar 2011 se uskuteční tuto sobotu 30. července v Ostravě-Zábřehu v prostoru mezi Bělským lesem, restaurací Koliba a ulicí Svornosti. Tradičně se sem sjíždějí nadšenci z řad elitních jezdců, ale i ryzí amatéři. Zazávodit si mohou děti, dospělí i veteráni, vyznavači cross country, dirt jumpu, bike crossu i recesisté v soutěži Pivní sprint. Město Ostrava podpořilo akci částkou 200 tisíc korun.

Vřesinská strž bude dějištěm EUROPATRUCKTRIAL OSTRAVA 2011
26 7 2011

Vřesinská strž bude dějištěm EUROPATRUCKTRIAL OSTRAVA 2011

Ve dnech 30. – 31. července se bude ve Vřesinské strži konat 4. závod seriálu mistrovství Evropy trucků v extrémně náročném terénu, kterého se zúčastní více než 50 soutěžních speciálů z Německa, Rakouska, Holandska, Francie, České republiky a dalších zemí Evropské unie. Pořadatelem akce je Centrum bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA, koná se pod záštitou náměstka primátora Ostravy Aleše Boháče a starosty obce Vřesina Jiřího Kopeně.

Výluka tramvají kvůli výměně kolejí na Ruské ulici
25 7 2011

Výluka tramvají kvůli výměně kolejí na Ruské ulici

Dopravní podnik Ostrava informuje, že od středy 27. července (06:00 h) do čtvrtku 4. srpna (20:00 h) bude změněna trasa tramvajových linek č. 2, 3, 12, 13 a 19. Linky č. 2 a 13 pojedou odklonem – linka č. 2 přes zastávku Nová Ves vodárna, linka č. 13 přes zastávku Nádraží Vítkovice. Linky č. 3, 12 a 19 budou rozděleny na dvě části. Příčinou výluky je výměna kolejí na Ruské ulici v úseku od Ředitelství Vítkovic po vlečkový přejezd u Štramberské ulice.

Nemocniční lékárna po rekonstrukci obnovila provoz
25 7 2011

Nemocniční lékárna po rekonstrukci obnovila provoz

Lékárna v areálu Městské nemocnice Ostrava dnes, v pondělí 25. července, obnovila po třítýdenní rekonstrukci pravidelný provoz pro veřejnost. Nyní nabízí nejen nové příjemnější prostředí, ale také zkrácení čekací doby. Počet výdejních míst byl navýšen, u výdeje na recept ze dvou na tři a u volného prodeje z jednoho na dvě místa.

Aktivní senior má prázdniny
22 7 2011

Aktivní senior má prázdniny

Už více než čtyři měsíce funguje ve dvou ostravských městských obvodech projekt s názvem "Aktivní senior". V Porubě ho najdete v centru volného času na ulici Vietnamské a v Zábřehu v Kulturním domě Akord. Prozatím se do něj zapojilo několik desítek seniorů. Teď má tato akce prázdniny, po jejich skončení se ale opět rozeběhne naplno.

Cyklistům v centru Ostravy slouží nové parkovací stojany
22 7 2011

Cyklistům v centru Ostravy slouží nové parkovací stojany

Milovníci cyklistiky mohou v centru města svá kola bezpečně odstavit v nových parkovacích stojanech.  Jejich využití je pro cyklisty zdarma. Stojany najdete na čtyřech parkovištích společnosti Garáže Ostrava, a. s.

Na haldu Ema je vstup zakázán
22 7 2011

Na haldu Ema je vstup zakázán

Společnost RPG RE Land, s. r. o., Ostrava písemně informovala o zákazu vstupu osob na haldu Ema.  RPG je majitelem pozemků dané lokality o výměře 28 ha, území je vedeno jako lesní pozemek s plněním funkce lesa.