Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Nové bydlení pro klienty Čtyřlístku

Nové bydlení pro klienty Čtyřlístku

Pondělí 18.06.2018 12:24

Klienti Čtyřlístku (centrum pro osoby se zdravotním postižením) se postupně přestěhují do nových domů. Dvě etapy, v rámci kterých bude postaveno celkem 13 objektů pro 159 klientů Čtyřlístku, bude dokončeno v roce 2021. Náklady budou hrazeny až z 90 % z integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozdíl mezi skutečnými náklady a dotací bude zaplacen z rozpočtu města.

Den policie i pro děti

Den policie i pro děti

Sobota 16.06.2018 08:00

Slezskoostravský hrad se v sobotu 16. června stane dějištěm tradičního Dne policie. Letošní program bude laděn v prvorepublikovém duchu a připomene tak vznik 100. výročí vzniku Československé republiky. K vidění bude unikátní výstava o historii četnictva a historická vozidla.

Tábor Hanke připomíná pamětní deska

Tábor Hanke připomíná pamětní deska

Pátek 15.06.2018 11:43

Pietní místo s pamětní deskou připomínající tábor Hanke bylo dnes slavnostně odhaleno v místě, kde tábor stával (v ulici Nádražní naproti Dolu Jindřich). Pamětní deska připomíná ostravský internační tábor Hanke, do nějž byli v květnu a červnu roku 1945 umístěni převážně němečtí obyvatelé. 231 z nich bylo v táboře umučeno nebo bez soudu popraveno.

Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

Pátek 15.06.2018 08:56

Ostrava se již podesáté v historii stane hlavním městem světového in-line bruslení, v sobotu 16. června bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda v rámci programu Ostrava na kolečkách. Také samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

Část Rudné ulice bude o víkendu uzavřená

Část Rudné ulice bude o víkendu uzavřená

Čtvrtek 14.06.2018 16:50

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu je ve fázi, kdy je nutné staré mosty zbourat. Kvůli bezpečnosti provozu si demoliční práce vyžádají krátkodobé razantní omezení dopravy v této části krajského města. Od pátečního večera 15. června do pondělního rána 18. června proto bude uzavřena Rudná ulice (silnice č. I/11).

Přijďte debatovat o nové tramvajové trati

Přijďte debatovat o nové tramvajové trati

Čtvrtek 14.06.2018 14:00

Občané mají další příležitost k diskuzi na téma nové tramvajové trati v Porubě. Město Ostrava pokročilo v přípravě dokumentace pro územní řízení pro projekt trati. Veřejná debata o aktuálním stavu projektu se uskuteční v pondělí 18. června.

V Pantu se diskutovalo o vodě

V Pantu se diskutovalo o vodě

Čtvrtek 14.06.2018 09:23

S velkým zájmem veřejnosti se setkala beseda  „Voda: živel potřebný i nevyzpytatelný“, která se konala v Centru Pant. V pořadí již třetí beseda z cyklu Večery s vědci byla tentokrát zaměřená na vodu a klimatické změny. O tématu s veřejností diskutovali profesor Miroslav Kyncl (VŠB-TUO), docent Jan Hradecký (OU) a resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.

Ostravská zoo má nového slona

Ostravská zoo má nového slona

Čtvrtek 14.06.2018 08:31

Ostravskou sloní skupinu doplnil nový člen. Jedná se o 20letého sloního samce ze Zoo LePal ve Francii, který byl přivezen na základě jednání s koordinátorem Evropského záchovného programu (EEP) pro slony indické. Samec Maxim se narodil v roce 1998 v Rotterdamu. Později byl převezen do Zoo Lympne ve Velké Británii a poté do Zoo Sevilla ve Španělsku. V LePal žije od roku 2012. Doposud po něm nejdou žádná mláďata.

Aréna má nového ředitele

Aréna má nového ředitele

Středa 13.06.2018 14:15

Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna bude mít nového ředitele. V úterý 12. června jím Rada města Ostravy jmenovala Jakuba Tichého, který v posledních pěti letech řídil Národní dům ve Frýdku-Místku. Porota ho vybrala z deseti kandidátů, kteří se do výběrového řízení přihlásili. Nový ředitel nastoupí 1. srpna.

Areál U Cementárny roste

Areál U Cementárny roste

Středa 13.06.2018 13:46

Návštěvníkům bude od začátku prázdnin sloužit nová, druhá část in-line areálu U Cementárny. Rozšíří první etapu otevřenou v září roku 2014. Nově bude zájemcům o sport k dispozici 1600 metrů drah, tenisové kurty, skate park, hřiště pro parkour a pumptracková dráha. Zrekonstruovány byly komunikace a chodníky, rozšířeno bylo parkoviště vybudované v první etapě. Přidána byla odpočinková místa s lavičkami, stojany na kola i odpadkové koše. Slavnostní otevření je plánováno na pátek 29. června.

Na 57. ročník Zlaté tretry už dnes

Na 57. ročník Zlaté tretry už dnes

Středa 13.06.2018 08:30

Už jen hodiny zbývají do zahájení 57. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava, jehož hlavní program bude ve středu 13. června hostit Městský stadion ve Vítkovicích. Fandové atletiky se mohou těšit na pestrou plejádu olympijských vítězů a mistrů světa.

V Ostravě vzniká divadelní archiv

V Ostravě vzniká divadelní archiv

Pondělí 11.06.2018 15:00

Ostravský divadelní archiv je ojedinělým projektem evropského formátu, Ostrava bude navíc jediným městem v ČR, které se bude něčím podobným prezentovat. V rámci první fáze své činnosti archiv mapuje repertoár Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Divadla loutek, Komorní scény Aréna a Divadla Mír. Ambicí projektu je zaznamenat a zpřístupnit odborné i laické veřejnosti celou historii profesionálního divadla v Ostravě a jeho významných osobností.

Na Michalfest už tento víkend

Na Michalfest už tento víkend

Pondělí 11.06.2018 09:00

V unikátních kulisách Národní kulturní památky Důl Michal v Michálkovicích se v pátek 15. a v sobotu 16. června uskuteční další ročník multižánrového hudebního festivalu MichalFest. Akci finančně podpořilo statutární město Ostrava.

Muzejní noc odstartovaly balónky

Muzejní noc odstartovaly balónky

Sobota 09.06.2018 19:33

Slavnostním vypuštením balónků v barvě trikolory začala v sobotu 9. června v 18 hodin jubilejní 10. Ostravská muzejní noc na Prokešově náměstí před Novou radnicí. Do festivalu, který se nesl v duchu první republiky, se zapojilo 36 ostravských institucí. Ostravskou radnici během soboty navštívilo 1231 návštěvníků.  

Beats for love - ve víru hudby a tance

Beats for love - ve víru hudby a tance

Sobota 09.06.2018 09:00

Unikátní prostředí industriálního parku Dolní oblast Vítkovice vyzývá k pořádání festivalů. Jedním z nich je Beats for Love, největší taneční festival ve střední Evropě. Šestý ročník akce, mezi jejíž partnery patří město Ostrava, se bude konat od 4. do 7. července. Záštitu nad ním převzal náměstek primátora Zbyněk Pražák.

 Sdílení kol je mimořádně úspěšné

Sdílení kol je mimořádně úspěšné

Pátek 08.06.2018 09:52

Sdílená růžová kola se stala fenoménem Ostravy. Systém bikesharingu patří v Ostravě k nejvytíženějším v České republice. Každé kolo si denně v průměru vypůjčí šest cyklistů. V Ostravě existuje 45 míst, kde si mohou zájemci kola půjčit a také vrátit. Cyklisté kola nejčastěji využívají pro krátké přesuny v centru města.

Festival v ulicích rozproudí centrum

Festival v ulicích rozproudí centrum

Čtvrtek 07.06.2018 11:00

Festival v ulicích na konci školního roku v pátek 29. června a o den později v sobotu rozproudí centrum Ostravy. Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Připraveny jsou na desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně. Novinkou letošního programu bude noční průvod Ostravou s ohňovou show. Účastníci si společně zazpívají noční chorál napsaný přímo pro festival. Můžete se těšit na workshopy, soutěže i nespočet sportovních aktivit. Chybět nebudou ani DJs, design zóna nebo bohatý program pro děti.  

V amfiteátru v Porubě zazpívá Nohavica

V amfiteátru v Porubě zazpívá Nohavica

Čtvrtek 07.06.2018 10:40

Letní kino v Porubě za kulturním domem Poklad opět ožilo. V srpnu se v něm koná přehlídku filmu, divadla a hudby Amfi fest. Ta začne 3. srpna, přesně v den, kdy bylo letní kino před 50 roky otevřeno. V rámci přehlídky uspořádá koncert Jaromír Nohavica.  

Jubilejní Ostravská muzejní noc

Jubilejní Ostravská muzejní noc

Středa 06.06.2018 15:08

Kulturním festivalem Ostravská muzejní noc se město v sobotu 9. června už podesáté propojí. Kulaté výročí bude slavnostně zahájeno v 18 hodin na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice vypouštěním balonků v barvě trikolory. Festival, který se letos ponese v duchu 100 let republiky, slavnostně zahájí ostravský primátor Tomáš Macura, ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová, ředitel GVUO Jiří Jůza a další hosté.

Pasáž Dukla se proměnila v galerii

Pasáž Dukla se proměnila v galerii

Středa 06.06.2018 09:08

V Porubě vznikla v opravené pasáži bývalého kina Dukla nová galerie. Autoři díla představí ve výlohách, v nichž bývaly v minulosti umístěné filmové plakáty. Nápad zřídit v průchodu galerii vznikl díky návrhu v akci Městské zásahy. Zanedbaný průchod se tak proměnil v osvětlený prostor s výtvarnými díly.