Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Obyvatelé založili v Hrabové park

Obyvatelé založili v Hrabové park

Úterý 03.07.2018 12:59

Jedním z projektů, které podpořilo město dotačním programem fajnOVY prostor, je park Hrabovjanka v Hrabové, který vznikl díky iniciativě dvou místních obyvatelek. Kdo chce podobným způsobem proměnit okolí svého bydliště, veřejná prostranství nebo parky, může svůj záměr poslat do 7. srpna. Město má na druhé kolo projektů nachystáno 1,9 milionu korun.

Pasy i občanské průkazy do 24 hodin

Pasy i občanské průkazy do 24 hodin

Úterý 03.07.2018 09:39

Od 1. července došlo ke změnám ve vydávání osobních dokladů.  Pas i občanský průkaz je možné vyzvednout již do 5 pracovních dnů nebo dokonce v pracovních dnech do 24 hodin. Žádost o vydání dokladů vydávaných ve zkrácených lhůtách můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na Ministerstvu vnitra v Praze.

Historie městské nemocnice na výstavě

Historie městské nemocnice na výstavě

Pondělí 02.07.2018 13:53

Výstava ve foyer Nové radnice připomíná historii Městské nemocnice Ostrava od založení v roce 1848, přes výstavbu nové budovy po význam v obou světových válkách po současnost s výhledem do následujících let. Jeden z panelů představuje lékařské nástroje, které se v nemocnici používaly v 19. století. 

Město rozšířilo oblíbený in-line areál

Město rozšířilo oblíbený in-line areál

Pátek 29.06.2018 15:19

Sportovním nadšencům od začátku prázdnin slouží nová, druhá část in-line areálu U Cementárny. Nově je k dispozici 1600 metrů drah, tenisové kurty, skate park, hřiště pro parkour nebo pumptracková dráha. Zrekonstruovány jsou také chodníky, rozšířeno bylo parkoviště vybudované v první etapě.

Historie židovských obyvatel Ostravy

Historie židovských obyvatel Ostravy

Středa 27.06.2018 16:44

Knihu v anglickém jazyce pojednávající o historii židovského obyvatelstva Ostravy představili a uvedli 27. června na český trh ve foyer ostravské radnice její autoři a náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák. Součástí publikace jsou portréty nejzajímavějších a nejvýznamnějších židovských rodin z Ostravy.  

Změny ve vydávání řidičských průkazů

Změny ve vydávání řidičských průkazů

Středa 27.06.2018 13:03

Novelou zákona o silničním provozu dochází od 1. července ke změně ve vydávání řidičských průkazů (ŘP). Žadatelé mohou žádost o vydání ŘP podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, tedy nikoliv nutně tam, kde mají trvalé bydliště. Vzhledem ke změnám v systému bude tento týden omezen provoz přepážek pro příjem žádostí a výdej řidičských průkazů.  

Ne nelegálnímu obchodu se zvířaty

Ne nelegálnímu obchodu se zvířaty

Úterý 26.06.2018 10:15

Zoologická zahrada Ostrava a záchranný program Kukang spustili informační kampaň Ukradená divočina. Je zaměřená na problematiku ilegálního obchodu s ohroženými druhy zvířat. Jedná se o první komplexní kampaň v České republice poodkrývající přehlížená fakta ilegálního obchodu s divokými zvířaty a částmi jejich těl na území České republiky i v celé Evropě. V zoo proto vznikla Stezka ukradené divočiny.

Most září v barvách trikolory

Most září v barvách trikolory

Pondělí 25.06.2018 10:53

Most Miloše Sýkory se poprvé předvedl s novým architekturním nasvícením 23. června po skončení Rozmarných slavností řeky Ostravice. Most svítí v barvách trikolory. Připomíná tak 100. výročí založení samostatného státu. Nasvětlení se může měnit podle potřeby a most může po setmění svítit bílou nebo modrou barvou, která patří ke znaku Ostravy.

Skvělá atmosféra na beachvolejbalu

Skvělá atmosféra na beachvolejbalu

Pondělí 25.06.2018 10:27

Ostrava hostila největší beachvolejbalový turnaj v historii České republiky. Do našeho města se sjeli olympijští vítězové, mistři světa a Evropy v ženské i mužské kategorii. Za neutuchající povzbuzování se divákům odměnily Markéta Sluková a Barbora Hermannová vítězstvím.

Město nabízí v zóně oddech i zábavu

Město nabízí v zóně oddech i zábavu

Pondělí 25.06.2018 07:10

Možnost odpočinku, ale také spoustu zábavy a poučení nabídne festivalová zóna města Ostravy, která je letos tematicky zaměřena na 100. výročí vzniku samostatného československého státu v rámci Festivalu v ulicích. Ten se v centru Ostravy uskuteční v pátek 29. a v sobotu 30. června.

Nápady pomohou zkrášlit Ostravu

Nápady pomohou zkrášlit Ostravu

Neděle 24.06.2018 07:35

Kdo má zájem vylepšit veřejný prostor, v němž žije, může se přihlásit do dalšího kola dotačního programu fajnOVY prostor. Město zatím podpořilo 23 projektů za sedm milionů korun. V současném kole se bude rozdělovat 1,9 milionu korun.

Dopravní podnik bude nejmodernější

Dopravní podnik bude nejmodernější

Sobota 23.06.2018 14:14

Na letošním ročníku veletrhu Czech Raildays v Ostravě představil Dopravní podnik Ostrava (DPO) nové dopravní prostředky MHD, které pořizuje v rámci postupného procesu obnovy vozového parku. Nákup nových vozidel v hodnotě 4,7 miliardy korun je naplánovaný má DPO naplánovaný do roku 2022.

Z požární nádrže je kašna se sochami

Z požární nádrže je kašna se sochami

Čtvrtek 21.06.2018 09:27

První betonová socha od Kurta Gebauera v bývalé požární nádrži dolu Hlubina oživuje od 19. června vstupní prostor kulturní čtvrti v jedinečném industriálním areálu. Nově vzniklou kašnu Duch Hlubiny bude zdobit až 36 soch lidských postav z betonu.

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

Čtvrtek 21.06.2018 09:22

Ve středu 20. června ostravští zastupitelé rozhodli o záměru prodat pozemky ve vlastnictví města v Hrušově. Už vloni v září vyzvalo město zájemce k podání nabídek na realizaci investičního záměru v ploše rozvojové zóny Hrušov. Nabídky do 30. dubna zaslaly čtyři společnosti. Zastupitelstvo města zároveň stanovilo pořadí uchazečů, ve kterém bude město se zájemci o pozemky jednat.

Zastupitelé dělili přebytek hospodaření

Zastupitelé dělili přebytek hospodaření

Středa 20.06.2018 14:42

Ostravští zastupitelé ve středu 20. června rozhodli o rozdělení volných zdrojů rozpočtu města ve výši téměř 451 milionů korun. Peněžní prostředky má Ostrava k dispozici díky úsporám v běžných výdajích a časovému posunu některých investičních akcí. Peněžní prostředky budou směřovat do čtyř základních oblastí – do speciálně zřízených fondů, městským obvodům, do sportovní oblasti a dopravy.

Do muzea přiletěl ptáček

Do muzea přiletěl ptáček

Středa 20.06.2018 09:51

Svět fotografie v minulém století, zejména pak v období první republiky přibližuje výstava Pozor, vyletí ptáček, instalovaná ve třetím patře Ostravského muzea. V úterý 19. června ji slavnostně zahájil primátor Ostravy Tomáš Macura. Současně pokřtil reprint historicky první ryze fotografické publikace Moravská Ostrava, kterou vydal v roce 1928 vlastním nákladem ostravský fotograf Karel Hůlek mladší.

Začal 19. ročník veletrhu Czech Raildays

Začal 19. ročník veletrhu Czech Raildays

Úterý 19.06.2018 11:52

Na nákladovém nádraží v Ostravě Přívozu začal v úterý 19. června mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays. Dopravní podnik na něm prezentuje novou tramvaj Stadler, která nyní prochází technicko-bezpečnostními zkouškami, do ostrého provozu bude nasazena v srpnu. Slavnostního zahájení se za město Ostravu zúčastnil radní pro dopravu Lukáš Semerák. 

LDN v Radvanicích dostane nový kabát

LDN v Radvanicích dostane nový kabát

Úterý 19.06.2018 11:12

Léčebnu dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod městskou nemocnici, čeká rozsáhlá modernizace. Rekonstrukce se bude týkat zateplení obvodového pláště, výměny oken, dveří a opravy balkónů. Město hledá dodavatele stavby a vyhlásilo veřejnou zakázku. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 11. července. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 51 milionů korun bez DPH.

Debata k záměru nové tramvajové trati

Debata k záměru nové tramvajové trati

Úterý 19.06.2018 10:29

V porubské Slunečnici se v pondělí 18. června od 17 hodin konala veřejná debata k projektu Nová tramvaj Poruba. Aktuální informace z projektové přípravy prezentovali ostravský primátor Tomáš Macura, investiční náměstek Břetislav Riger, radní pro dopravu Lukáš Semerák a technický náměstek dopravního podniku Martin Chovanec.

Beachvolleyballová událost roku se blíží

Beachvolleyballová událost roku se blíží

Pondělí 18.06.2018 15:07

Plážový volejbal se letos vrací v podobě turnaje světové série FIVB do České republiky. Mistři světa i olympijští medailisté se představí ve dnech od středy 20. do neděle 24. června v oblasti Dolních Vítkovic. Pod vysokými pecemi je připraveno šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu dominuje centrální kurt s kapacitou 2700 diváků a s velkoplošnou obrazovkou, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program.