Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
V Ostravě si můžete půjčit kola

V Ostravě si můžete půjčit kola

Úterý 01.05.2018 10:56

Systém sdílení jízdních kol – bikesharing odstartoval 1. května hromadnou vyjížďkou z Prokešova náměstí na Landek. V Ostravě je 39 míst, kde si zájemci mohu zapůjčit a vrátit bicykl. Výhodou je, že kolo nemusí vracet v místě, kde si jej půjčili.

Hold osvoboditelům Ostravy

Hold osvoboditelům Ostravy

Pondělí 30.04.2018 12:56

Od osvobození Ostravy a ukončení 2. světové války uplynulo 73 lety. Tyto události připomenul pietní akt, který se v den osvobození města, 30. dubna konal u památníku Rudé armády v Komenského sadech. Účastníci vzdali hold posledním aktivním účastníkům bojů.

Vývoj životního prostředí v Ostravě

Vývoj životního prostředí v Ostravě

Pátek 27.04.2018 13:20

Výstavu nazvanou Dlouhá cesta k zelené Ostravě, kterou připravil ostravský archiv, zahájili 27. dubna ve vestibulu ostravské radnice náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová a Antonín Barcuch z Archivu města Ostravy. Návštěvníci výstavy uvidí na deseti panelech proměny životního prostředí v Ostravě v minulosti až po současnost.

Stát podpoří tři stavby v Ostravě

Stát podpoří tři stavby v Ostravě

Čtvrtek 26.04.2018 13:15

Primátor Tomáš Macura podepsal za město Ostrava memorandum s vládou České republiky a Moravskoslezským krajem, které stvrdilo spolupráci těchto tří subjektů při výstavbě koncertního sálu Janáčkovu filharmonie, vědecké knihovny a galerie Bílý stín, která bude přístavbou Domu umění.

Ostrava má skvělý rating

Ostrava má skvělý rating

Čtvrtek 26.04.2018 06:30

Ratingové hodnocení si Ostrava vylepšila již potřetí za sebou. Mezinárodní ratingová agentura Moody´s  zvýšila Ostravě ratingovou známku z A1 stabilní na A1 pozitivní. Stejné hodnocení má i Česká republika a žádné město nemůže mít vyšší rating než stát. Ostrava je jediným městem v ČR, kterému každým rokem stoupá ratingová známka a zařadila se mezi pět českých měst se stejně špičkovým ohodnocením. 

Známe vzhled domu na Biskupské

Známe vzhled domu na Biskupské

Středa 25.04.2018 13:48

Z celkem 48 návrhů, které byly doručeny do architektonické soutěže na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupské, vybrala porota vítěze. Rada města schválila vítězný návrh a čtyři další, které získají finanční odměnu. Nejvíce se porotcům líbil návrh architekta Michala Palaščáka z Brna a jeho spoluautorů

Beseda s primátorem na téma ovzduší

Beseda s primátorem na téma ovzduší

Úterý 24.04.2018 13:53

Již podruhé se v letošním roce uskuteční „zelená“ beseda z cyklu Večery s vědci, tentokrát zaměřená na kvalitu ovzduší. Beseda s názvem „Ostravské ovzduší“ se uskuteční v pátek 27. dubna od 17.30 hodin v Centru Pant. Diskutovat budou doktor Jiří Bílek (VŠB-TUO), doktor Martin Tomášek (OU) a ostravský primátor Tomáš Macura. Moderátorem večera bude Petr Pánek.

Nejmodernější tramvaj je v Ostravě

Nejmodernější tramvaj je v Ostravě

Pondělí 23.04.2018 12:55

První tramvaj Stadler Tango NF2 dorazila do Ostravy v noci na pondělí 23. dubna. Na návěsu nákladního vozu cestovala dva dny z polského závodu v Siedlcích. Nyní tramvaj čeká homologace a zkušební provoz. Cestující začne vozit od srpna. V Ostravě bude jezdit 40 takových tramvají.

Jarní koncert rozezní svatostánek

Jarní koncert rozezní svatostánek

Sobota 21.04.2018 14:55

Janáčkova konzervatoř z Ostravy a společnost Janáčkův máj pořádají ve středu 25. dubna Jarní koncert. V nejstarším ostravském kostele sv. Václava zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha i skladatelů z následujících století. Na koncertu zapěje sbor Datio a představí se sóloví hráči – studenti Janáčkovy konzervatoře.  

Sportovcem roku je Nikol Tabačková

Sportovcem roku je Nikol Tabačková

Středa 18.04.2018 15:44

Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2017 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku, Sportovní legenda a letos podruhé byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma. Jedná se již o 11. ročník této sportovní ankety, v níž si hlavní cenu převzala oštěpařka Nikol Tabačková, juniorská mistryně Evropy. Sportovní legendou byl vyhlášen hokejista a trenér Vladimír Vůjtek.

Ostrava nejlepším městem pro byznys

Ostrava nejlepším městem pro byznys

Středa 18.04.2018 13:40

Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys. Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Ocenění převzal v Praze náměstek primátora Radim Babinec.  

Den Země nabízí pestrý program

Den Země nabízí pestrý program

Středa 18.04.2018 11:03

V Ostravě se letos již po osmadvacáté uskuteční u příležitosti celosvětové kampaně Den Země, která se zaměřuje na otázky ochrany životního prostředí již více než 45 let. Zajímavý program se bude konat v Komenského sadech, Bělském lese i na Hlavní třídě v Porubě. Organizují ho Střediska volného času, která město Ostrava podpořilo dohromady částkou 270 tisíc korun.

Centrum ožije studentským životem

Centrum ožije studentským životem

Úterý 17.04.2018 12:59

Město Ostrava darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka. Univerzita na nich postaví dvě nové budovy – Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Podle primátora Tomáš Macury budovy přinesou oživení centra a zároveň je důležité, že budou otevřeny i pro veřejnost.

Ostrava zažije florbalové Superfinále

Ostrava zažije florbalové Superfinále

Úterý 17.04.2018 09:51

Svátek českého florbalu čeká v sobotu 21. dubna Ostravu. Vůbec poprvé se v našem městě uskuteční florbalové Superfinále o tituly mistrů České republiky mužů a žen. V Obou kategoriích mají domácí zastoupení. v prodeji jsou poslední vstupenky a téměř vyprodaná hala slibuje skvělou atmosféru.

Vzniknou lůžka následné péče

Vzniknou lůžka následné péče

Úterý 17.04.2018 09:35

V areálu Městské nemocnice vznikne oddělení Následné intenzivní péče. Bude umístěno v pavilonu H2 a bude mít šest lůžek umístěných do šesti boxů. Lůžka následné intenzivní péče dosud v nemocnici chyběla a péče těmto pacientům byla poskytována na běžné intenzivní péči. Nemocnici pak tato akutní lůžka chyběla.

Podpora zdravotnictví a sociální oblasti

Podpora zdravotnictví a sociální oblasti

Pondělí 16.04.2018 12:07

Ostrava podpoří letos ze svého rozpočtu oblast sociálních věcí a zdravotnictví částkou 1,24 miliardy korun. Jde o nejvyšší částku pro tyto oblasti za posledních pět let. Náměstek primátora Michal Mariánek informoval, jak bude tato částka využita a o kolik se zvýšil počet lůžek v domovech pro seniory a dalších sociálních službách.

Koncert svobody byl poděkováním

Koncert svobody byl poděkováním

Pondělí 16.04.2018 10:56

Sváteční Koncert svobody k výročí osvobození Ostravy a konce 2. světové války se konal v neděli 15. dubna v Divadle Antonína Dvořáka. Koncert se konal počtvrté, tentokrát v den, kdy byla před 73 roky zahájena Ostravská operace. Primátor Tomáš Macura vyzdvihl hrdinství vojáků, kteří osvobozovali Ostravu.

Začne rekonstrukce piazzetty

Začne rekonstrukce piazzetty

Neděle 15.04.2018 09:00

Jeden z frekventovaných vstupů do historického centra Ostravy s podchodem mezi Komerční bankou a Palácem Prosperita poblíž tramvajové zastávky Elektra dostane novou tvář. Od pondělí 16. dubna se začne s jeho rekonstrukcí. Součástí úprav je položení nové žulové dlažby, veřejné osvětlení, výsadba stromů a doplnění městského mobiliáře.

V Porubě se hlasuje i o tramvaji

V Porubě se hlasuje i o tramvaji

Sobota 14.04.2018 09:00

Městský obvod Ostrava-Poruba spustil nový web http://www.fajnovaporuba.cz/ informující o projektech, která Poruba chystá, realizuje nebo už realizovala. Na jednom místě tak zájemci najdou veškeré informace o tom, jak se chce městský obvod rozvíjet. Návštěvníci stránek mohou dát hlas projektům, které se jim zdají být potřebné a smysluplné. Jedním z projektů je i nová tramvaj na osmý obvod.

Bikesharing v Ostravě už od května

Bikesharing v Ostravě už od května

Pátek 13.04.2018 12:30

Dlouho připravovaný systém sdílení jízdních kol, který je součástí Strategického plánu rozvoje města FajnOVA, bude v Ostravě fungovat od 1. května. Stanice s koly budou umístěny na celkem 39 místech v širším centru města. V první vlně bude k dispozici 180 kol městského typu s nízkým nástupem, protišlapnou brzdou a praktickým košíkem na drobná zavazadla. Službu bude v Ostravě poskytovat společnost Rekola Bikesharing, a město za ni nebude nic platit.