Změna provozní doby sběrného místa

1/4 2022

Provozní doba sběrného místa na Wattově ulici 797/17 v Ostravě-Přívoze bude od pondělí 4. dubna zkrácena. Lidé mohou přispět materiální pomocí od pondělí do pátku v době od 12 do 17 hodin, v sobotu pak v době od 8 do 13 hod, v neděli je sběrné místo uzavřeno.

Změna provozní doby sběrného místa

Nová provozní doba je volena tak, aby i přes zkrácení vyhovovala i těm, kdož pracují ve směnách a rozhodnou se pomoci. Ke zkrácení provozní doby přistupujeme v reakci na klesající počet dárců. Zatímco v prvních dnech existence sběrného místa k nám mířily stovky dárců, aktuálně k nám cílí se svými dary desítky lidí. Sběrné místo otevřelo město v neděli 27. února a dosud jej navštívilo víc jak 3 000 dárců. Kontaktní telefony sběrného místa jsou 601 297 496 a také 601 297 870.

Bezpečí hledají ve městě tisíce uprchlíků před válkou. Zvyšuje se také počet dětí, které začaly navštěvovat školy a školky ve městě. Materiální pomoc pro první týdny života v novém prostředí je proto potřeba i nadále. Aktuálně přivítáme zejména trvanlivé potraviny, potraviny pro děti – mléčná kojenecká výživa, přesnídávky, hygienické potřeby – kartáčky na zuby, šampóny, toaletní papír, dětské plenky, vložky, tampóny atd., ale také jednorázové plastové nádobí. Vzhledem ke klesajícímu počtu dárců byla nedostatečnost některých položek ve sběrném místě řešena na počátku týdne sbírkou materiální pomoci Magistrátu města Ostravy a 17 městských organizací. Veškerá materiální pomoc je ze sběrného místa města distribuována k potřebným do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině, Potravinové banky v Ostravě, distribučnímu místu Moment na Černé louce, ale také na Ukrajinu. Dary tak často významně pomohou jak v prvních hodinách po příchodu uprchlíků k nám, tak v prvních týdnech jejich pobytu ve městě. Všem dárcům, kteří přispěli a přispívají, velmi děkujeme, materiální pomoci je zapotřebí stále.