V Ostravě startuje špičkový ženský tenisový turnaj

16/10 2020

Ženský tenisový turnaj WTA začne v Ostravar Aréně kvalifikacemi v sobotu 17. října. Pořadatelé dostali pro uspořádání turnaje výjimku z plošných proticovidových opatření.

V Ostravě startuje špičkový ženský tenisový turnaj

Karolína Plíšková je hlavní tváří ostravského turnaje.

Elitní tenisový turnaj J&T Banka Ostrava Open se koná ve dnech 19. až 25. října v Ostravar Aréně, avšak předchází mu kvalifikace hraná o víkendu 17. a 18. října. Turnaj dostal výjimku od hlavní hygieničky ČR. Diváci do haly sice nesmějí, ale o tenisové boje nebudou ošizeni. V televizi uvidí většinu zápasů. Přenosy z Ostravy míří do sedmi desítek zemí celého světa.

Ostrava pořádá turnaj jako náhradu za čínský Čeng-čou, jenž byl zrušen kvůli pandemii koronaviru. Hráčky budou bojovat o 470 bodů do světového žebříčku. Jedničkou turnaje je Karolína Plíšková, dále jsou přihlášeny Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, světová pětka Elina Svitolinová, Aryna Sabalenková a trojnásobná grandslamová vítězka Viktoria Azarenková. Volnou kartu dostala Barbora Strýcová. Z kvalifikace se do hlavní soutěže pokusí postoupit Marie Bouzková, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková, Tereza Martincová nebo vycházející americká hvězda CoCo Gauffová.

Město Ostrava podpořilo turnaj částkou tři miliony korun, které pořadatelé použijí na úhradu přípravy kurtů a pronájem haly. Většina prostředků se tak vrátí do městského rozpočtu.