Školáci z Košic oplatili návštěvu kamarádům z Polanky

9/5 2013

Dobrým příkladem rozvíjející se spolupráce mezi partnerskými městy Ostravou a Košicemi jsou výměnné pobyty žáků a pedagogů základní školy na Starozagorské ulici č. 8 v Košicích a základní školy Heleny Salichové v ostravské městské části Polanka nad Odrou. Hosté ze Slovenska během svého pobytu u nás navštívili radnici města, kde s nimi besedovala vedoucí oddělení školství, sportu a volnočasových aktivit magistrátu Marta Szücsová.

Školáci z Košic oplatili návštěvu kamarádům z Polanky

Delegace ZŠ Starozagorská z Košic při návštěvě radnice. Foto: L. Vidlička

Přijetí se zúčastnili ředitelé obou škol Alexander Suchan z Košic, Josef Teper z Polanky a pětice dívek a chlapců ze Slovenska. Návštěva Košičanů v Ostravě navazuje na obdobný pobyt, který v minulých dnech polanské děti a jejich kantoři absolvovali ve východoslovenské metropoli. Kromě návštěvy Nové radnice a vyhlídkové věže si téměř dvacetičlenná výprava z Košic v Ostravě prohlédne zoologickou zahradu, Dolní Vítkovice, hornické muzeum na Landeku, výstavu Šangrila na Černé louce aj., zavítá také do automobilového muzea v Kopřivnici, lázní Klimkovice, aqua parku v Olešné. Třídenní pestrý program vyvrcholí sportovním turnajem ve florbalu, házené a volejbalu ve sportovní hale v Ostravě-Polance nad Odrou.