Sběrné místo ve Wattově ulici opět přijímá vaši pomoc

11/3 2022

Bezpečí v našem městě hledají další uprchlíci. Denně je zapotřebí pomoci stovkám lidí, kteří jsou na cestě řadu dnů v současných klimatických podmínkách.

Sběrné místo ve Wattově ulici opět přijímá vaši pomoc

Shromaždiště materiální pomoci Ukrajině město zřídilo už koncem února. Foto: Petr Sznapka

Aktuálně proto obnovujeme příjem darů na našem sběrném místě na Wattově ulici a prosíme ty, kdož chtějí opět pomoci, a mohou přispět těmito věcmi:

-          hygienické potřeby – mýdla, kartáčky, zubní pasty, vložky aj.

-          ručníky, ložní prádlo

-          balenou vodu, džusy

-          oblečení dámské a pánské (ramínka na oblečení), obuv – pouze pro dospělé

-          ponožky pánské a dámské

-          nové spodní prádlo

-          plastové nádobí (misky, talíře)

-          trvanlivé potraviny

-          zdravotnický materiál (obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermické folie, cívkové náplasti – vše v originálním obalu s co nejdelší expirací)

-          potřeby pro děti – trvanlivé potraviny – kaše, mléčná kojenecká výživa – lahvičky, přesnídávky, různé přesnídávkové tzv. kapsičky, trvanlivé jemné pečivo, hygienické potřeby pro děti, plenky i větších velikostí, hračky

-          karimatky (pro potřeby nouzových nocleháren)

Sběrné místo je otevřeno sedm dnů v týdnu od 8.00 do 20.00 hodin a nachází se v halách na Wattově ulici 797/17 v Ostravě-Přívoze. Kontaktní telefony jsou 601 297 496 a také 601 297 870. Dary budou použity Českým červeným křížem v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině i dalšími humanitárními organizacemi při pomoci uprchlíkům. Svou pomoc věnovalo prostřednictvím našeho sběrného místa víc jak 2 200 dárců. Potřebné věci byly třízeny dle požadavků a cílí k ženám, dětem, seniorům, prchajícím před válkou.  Děkujeme všem, kteří pomohli a pomáhají i nadále.