Radnice oděná svátečním světlem

26/11 2016

Sváteční výzdoba a vánoční strom se na Prokešově náměstí za účasti primátora Tomáše Macury rozzářila v sobotu 26. listopadu v 18 hodin. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který u radnice začal již v 16 hodin.

Radnice oděná svátečním světlem

Vánoční strom a výzdoba budou zdobit náměstí až do 6. ledna. Snímky Jiří Zerzoň a Petr Havránek

Primátor Tomáš Macura chvíli před rozsvícením vánočního stromu ocenil pět dobrovolníků roku, kteří byli vybráni z celkem 22 nominací, které jsme obdrželi od dobrovolnických organizací působících na území města. Jedná se o Věru Šimčíkovou, Martinu Kučerovou, Petru Vonáškovou, Vincenta Sikoru a Mária Zemka.

Letošní specialitou byla Ježíškova pošta. Děti si vyzvedly 585 korespondečních lístků, na které napsaly svá vánoční přání. Do Božího Daru je z radnice pošleme hned v pondělí. Na náměstí vystoupily folklórní soubory Hlubina a Hlubinka, Ostravský dětský sbor a žesťový kvintet Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Večer vyvrcholil koncertem ostravské zpěvačky Elis, která se stala objevem roku v anketě Český slavík 2014.

Vánoční a novoroční výzdobu radnice již vloni vybrali v internetové anketě občané. Vítězná výzdoba společnosti S. O. S. – Dekorace dostala 985 z celkových 4427 hlasů. Firma používá technologii LED s využitím světelných efektů „flash“, které vytvářejí třpytivý efekt dekorace. Stojí necelých 1,5 mil. Kč. LED technologie je i velmi energeticky úsporná - spotřeba 4,5 kW za hodinu provozu po cca 15,5 hodiny denně po dobu 37 dní znamená, že za elektřinu zaplatíme 8300 Kč. Vánoční výzdoba radnice a náměstí se naposledy rozsvítí 6. ledna 2017.