Primátor přijal velvyslance Německa

14/9 2018

Velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng navštívil Ostravu. Setkal se s primátorem Tomášem Macurou. Probrali otázky týkající se rozvoje města, útlumu těžkého průmyslu a také oblast školství.

Primátor přijal velvyslance Německa

Primátor Tomáš Macura s velvyslancem Christophem Israngem, který se podepisuje do pamětní knihy Ostravy. Foto: René Stejskal

Německý velvyslanec se bude účastnit víkendových Dnů NATO na letišti v Mošnově. Do Ostravy přijel o den dříve, aby se mohl setkat s primátorem Tomášem Macurou. „Jsem v Ostravě teprve podruhé, poprvé jsem tady byl jako turista,“ řekl velvyslanec Israng. Zajímal se o útlum průmyslu a ekologii. „Ze zaprášeného města se stalo místo plné zeleně,“ zmínil primátor Tomáš Macura s tím, že jej velice oslovilo město Essen, které zvládlo na výtečnou útlum těžkého průmyslu a velké úsilí věnuje zvelebování veřejného prostoru.

Debata se týkala i oslav 100. výročí založení československé republiky a 90. výročí úmrtí hudebního skladatele Leoše Janáčka. Primátor hovořil i o architektonické soutěži na výstavbu koncertní haly.

Velvyslanec se dále zajímal o české školství, a jaké jazyky se studenti učí. „Převládala angličtina, ale v poslední době se studenti učí i němčinu a další jazyky,“ vysvětlil primátor Macura. Christoph Israng rovněž ocenil, jak město podporuje talentované žáky.