Poděkování pedagogům za práci s dětmi

28/3 2018

Patnáct pedagogických osobností z Ostravy převzalo u příležitosti Dne učitelů ocenění z rukou náměstka primátora pro školství Vladimíra Cigánka, předsedy městské komise pro vzdělávání, vědu a výzkum Jana Veřmiřovského a dalších pracovníků školského odboru magistrátu. Slavnostní setkání se uskutečnilo 27. března v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Poděkování pedagogům za práci s dětmi

Náměstek primátora Vladimír Cigánek blahopřeje Janě Hrtusové. Foto: Jiří Zerzoň

Den učitelů je tradičně příležitostí k ocenění nejvýraznějších pedagogických osobností, které se starají o rozvoj a vzdělávání ostravských dětí. Letos je učitelé převzali v předvečer svátku, 27. března v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. „Velice si vážím práce dobrých pedagogů. Dobrý pedagog nevykonává jen svou práci, je to jeho poslání. Děkuji, že jste vzorem pro naši budoucí generaci,“ poděkoval náměstek primátora pro školství Vladimír Cigánek.

Jendou z oceněných byla Radka Hanusová, která na škole často pracuje s dětmi ze znevýhodněného o prostředí. „Práce s dětmi je radost, problematické to bývá s rodiči, ale je důležité komunikovat i s nimi,“ řekla Radka Hanusová. Jana Hranošová zase vede děti k pohybu a kromě sportovních soutěží s nimi absolvovala na raftu sjezd Opavice. „Sportují všechny děti, pokud je k tomu přitáhnete,“ je přesvědčena Jana Hranošová.  Jana Hrtusová zase zapojuje školáky do výtvarných a literárních soutěží. „Literární práce někdy vzniká až dva měsíce. Vracím je několikrát nazpátek na dopracování, radím, co změnit a zkrátit. V soutěžích pak býváme úspěšní,“ usmála se učitelka.

Oceněné osobnosti

Výrazná pedagogická osobnost: Adéla Mikesková (MŠ Poruba, Ukrajinská), Pavla Gavlová (ZŠ Stará Bělá, Junácká), Petra Trunkátová (ZŠ Poruba, A. Hrdličky), Jana Kadlčíková (ZŠ Poruba, J. Valčíka), Radka Hanusová (ZŠ Gebauerova).

Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost: Marie Voglová (MŠ Poruba, Nezvalovo nám.), Dana Kohutová (ZŠ a MŠ Svinov, Bílovecká), Miroslava Březinová (MŠ Zábřeh, Za Školou), Milena Jedličková (ZŠ Poruba, Porubská), Zdeněk Ivančo (ZŠ Svinov, Bílovecká), Marcela Krištoforyová (ZŠ a MŠ Zábřeh, Březinova), Jana Hranošová (ZŠ a MŠ Zábřeh, Volgogradská), Libuše Turečková (ZŠ Hrabůvka, Provaznická), Jana Hrtusová (ZŠ Michálkovice, U Kříže), Aleš Matoušek (ZŠ a walfordská ZŠ Poruba, Ľ. Štúra).