Ostravský magistrát se opět zapojí do potravinové sbírky

17/10 2022

V úterý 18. 10. 2022 zaměstnanci ostravského magistrátu podpoří sbírku potravinové pomoci v rámci akcí k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. Činí tak již 11. rokem, letošní ročník je však velmi aktuální vzhledem k současnému prudkému nárůstu cen energií a dalších životních potřeb.

Ostravský magistrát se opět zapojí do potravinové sbírky

Loňská potravinová sbírka se setkala s patřičnou odezvou. Foto:MMO

Sbírka, kterou zajišťuje magistrátní odbor sociálních věcí se koná od 8 do 14 hodin v prostorách někdejšího skladu kancelářských potřeb, za vrátnicí pravého vchodu do Nové radnice, ve dveřích vedle paternosteru. Potřebným pomohou hlavně konzervované potraviny všeho druhu, olej, cukr, dětská výživa, přesnídávky, trvanlivé mléko, instantní polévky, paštiky, luštěniny, těstoviny, rýže apod. Vhod přijde také základní a dětská drogerie jako zubní pasty, mýdla, šampony nebo plenky.

Děkujeme všem, kdo si najdou čas na dobrou věc a do sbírky přispějí.

Potravinové sbírky u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby pořádají také jednotlivé městské obvody a příspěvkové organizace. Jejich přehledový seznam přikládáme níže:

1. ÚMOb Poruba
2. ÚMOb Proskovice
3. ÚMOb Vítkovice
4. ÚMOb Hošťálkovice
5. ÚMOb Lhotka
6. ÚMOb Polanka nad Odrou
7. ÚMOb Svinov
8. ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz
9. ÚMOb Petřkovice
10. ÚMOb Stará Bělá
11. ÚMOb Třebovice
12. ÚMOb Ostrava-Jih
13. ÚMOb Nová Bělá
14. ÚMOb Radvanice a Bartovice
15. ÚMOb Krásné Pole
16. ÚMOb Mariánské Hory a Hulváky
17. Michálkovice
18. MMO
19. Domov Sluníčko, Ostrava-Vítkovice, p.o.
20. Domov Čujkovova, Ostrava-Zábřeh, p.o.
21. Čtyřlístek - centrum pro osoby se ZP, Ostrava
22. Domov Slunovrat, Ostrava-Přívoz, p.o.
23. Městská nemocnice Ostrava
24. Domov IRIS, Ostrava-Mariánské Hory