Ostravské sportovní hry vyvrcholily dnem sportu

13/6 2022

Po roční pandemií vynucené pauze změřili žáci ostravských základních škol své síly v šesti sportovních disciplínách Ostravských sportovních her. Výsledky jejich snažení byly vyhodnoceny na velkém sportovním dni 10. června v atletické hale v Zábřehu.

Ostravské sportovní hry vyvrcholily dnem sportu

Den sportu. Foto: MMO

Do Ostravských sportovních her se letos zapojilo téměř pět tisíc žáků ostravských základních škol. Projekt je realizován statutárním městem Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky a ve školním roce 2021/2022 se koná pod záštitou náměstkyně primátora Andrey Hoffmannové. Ambasadory byli badmintonistka Tereza Švábíková a plavec Roman Procházka.

První výzvou, která v říjnu odstartovala letošní ročník Ostravských sportovních her, byl běh. Po něm následoval šplh, skákaní přes švihadlo, driblink s míčem. Od března pak žáci ostravských základních škol absolvovali gymnastické cviky a posledním úkolem bylo splnění atletických disciplín – hodu, běhu či skoku.

Jsme rádi, že se nám podařilo obnovit projekt zahájený před pandemií a opět jsme tak přivedli k pohybu děti ostravských základních škol a pomohli jim získat motivaci a ztracenou chuť ke zdravému pohybu zábavnou formou. Do projektu se zapojilo 26 ostravských základních škol, deset nejlepších z nich bylo oceněno v průběhu sportovního dne,“ doplnila náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Účast ambasadorů je nadmíru důležitá a město si jejich zapojení velmi váží. Letos se sami ambasadoři v rolích „herců“ zapotili při plnění všech šesti disciplín. Město pořídilo i názorná videa, jejichž prostřednictvím se mohli žáci dozvědět, jak řádně disciplíny plnit. Správné provedení disciplíny pod vedením trenéra či atleta jsou zárukou správného pohybu také do budoucna. Videa jsou trvale zveřejněna pro všechny zájemce o pohyb viz https://fajnovysport.cz/ostravske-sportovni-hry/.

A jak letošní ročník dopadl?

Po součtu žáků jednotlivých škol, kteří disciplíny splnili je pořadí následující:

1. ZŠ MUDr. Lukášové a Klegova, Ostrava – Hrabůvka
  2. ZŠ Ostrava – Krásné Pole
  3. ZŠ Ostrava – Bělský Les, B. Dvorského 1
  4. ZŠ Polanka nad Odrou, H. Salichové 816
  5. ZŠ gen. Z. Škarvady, Ostrava – Poruba
  6. ZŠ Ostrava – Zábřeh, Volgogradská 6B
  7. ZŠ Ostrava – Zábřeh, Horymírova 100
  8. ZŠ A. Kučery 20, Ostrava – Hrabůvka
  9. ZŠ Slezská Ostrava, Pěší 1/66, Ostrava – Muglinov
  10. ZŠ Ostrava – Výškovice, Srbská 2.

Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme úplně všem, kteří se zapojili. My totiž víme, že „sport je kouzelná věc!!!“, jak uvedla v jednom ze záběrů ambasadorka Tereza Švábíková. Tak Ostravským sportovním hrám zdar a příští rok při plnění dalších disciplín.