Ostravané volí prezidenta

12/1 2018

Volební místnosti pro volbu prezidenta České republiky se otevřou v 14 hodin. Přímo v Ostravě může přijít k volbám 239 953 lidí, kteří jsou zapsanými voliči. Vhodit obálku se jménem svého kandidáta mohou vhodit do volební urny v 299 volebních okrscích.

Ostravané volí prezidenta

Ilustrační snímek: archiv MMO

V samotném městě Ostrava je zaevidováno 239 953 voličů, kteří mohou volit prezidenta republiky ve dnech 12. a 13. ledna v 299 volebních okrscích. V nich bude po oba dny pracovat přibližně dva tisíce členů volebních komisí.

Pro prezidentskou volbu bylo vydáno 4911 volebních průkazů, které umožňují svým držitelům vhodit lístek se jménem kandidáta v kterékoliv volební místnosti v České republice nebo na zastupitelských úřadech v zahraničí. Tuto možnost využívají lidé, kteří jedou v době voleb na dovolenou, služební cestu nebo na návštěvu za svými příbuznými.  

Přibližně v 14.10 hodin začnou v pátek volit pacienti Městské nemocnice Ostrava. Jedná se o 88 zájemců, kteří odvolí přímo v budově nemocnice ve svých pokojích. Členové volební komise s urnou dorazí nejdříve za 16 pacienty na oddělení rehabilitace. Pokračovat budou na urologii, ortopedii, chirurgii, internu a na další oddělení.