Ostrava převzala v Bruselu titul Evropské město sportu 2014

7/11 2013

Ve středu 6. listopadu převzali zástupci města v čele s resortním náměstkem Martinem Štěpánkem v Bruselu oficiálně titul a vlajku Evropského města sportu 2014. Gala večera v budově Evropského parlamentu se zúčastní zhruba 300 hostů z celé Evropy. Každé z oceněných měst převezme vlajku z rukou prezidenta Asociace evropských měst sportu (ACES) při Evropské komisi Gian Francesca Lupatelliho.

Ostrava převzala v Bruselu titul Evropské město sportu 2014

Logo Evropské město sportu.

Ostrava se Evropským městem sportu stala letos na jaře, když G. F. Lupatelli přijel osobně rozhodnutí o ocenění Ostravy jako města se vzorovým přístupem ke sportu oznámit na Zlatou tretru. Udělení titulu nejen oceňuje dosavadní práci Ostravy na poli sportu, ale také zavazuje. A to zejména směrem ke každodenním aktivitám široké veřejnosti.
Podporovat pravidelné sportování obyvatel Ostravy nelze bez úzké součinnosti s jednotlivými obvody. Symbolem spolupráce se stane štafetový běh, který v pátek 8. 11. odstartuje v 8.30 hodin v Ostravě-Porubě. Dvě skupiny běžců vyběhnou po dvou trasách, které se spojí před budovou radnice na Prokešově náměstí asi ve tři hodiny odpoledne.
„Řečeno s mírnou nadsázkou, nechali jsme se inspirovat během s olympijskou pochodní. V našem případě budou mít běžci místo pochodně listinu s erby jednotlivých obvodů, kam starostové napíší svá poselství či přání Ostravě do roku 2014, do roku sportu. Abychom byli úspěšní, musíme všichni dobře spolupracovat,“ řekl náměstek primátora Martin Štěpánek. Právě v jeho rukou se spojí listiny z obou okruhů v jeden celek.
Běžci na tratích, které povedou jednotlivými částmi města, absolvují celkem 120 kilometrů.