Noví strážníci složili slib

11/7 2019

Třináct strážníků Městské policie Ostrava složilo ve čtvrtek 11. července slavnostní slib před primátorem Tomášem Macurou. Nováčci úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz, potřebný k získání osvědčení strážníka. Slavnostnímu aktu v Nové radnici byl přítomen ředitel MPO Zdeněk Harazim.

Noví strážníci složili slib

Slavnostní slib nových strážníků se odehrál v prostorách Nové radnice. Foto: René Stejskal

Uchazeči o povolání strážníka si v průběhu kurzu osvojili znalosti právních norem potřebných pro výkon budoucího povolání, seznámili se s nařízeními a vyhláškami města. Součástí přípravy byly hodiny sebeobrany, taktická a střelecká příprava, základy kriminalistiky, psychologie, poskytování první pomoci. Čekatelé se v rámci vzdělávání zapojili do výkonu služby, když v rámci několika směn v hlídce se zkušeným strážníkem získávali praktické poznatky.

Zkouškou a slibem pro strážníky proces vzdělávání nekončí. Každý měsíc budou absolvovat tzv. následný výcvik. V jeho rámci se dozvědí novinky související se změnami zákonů, rozeberou události z praxe, vymění si zkušenosti z výkonu služby apod.

Primátor Tomáš Macura poblahopřál strážníkům k získání kvalifikace pro výkon služby v městské policii. „Považuji ostravskou městskou policii za jednu z nejlepších v rámci České republiky. Snažíme se pro vás i vaše kolegy vytvářet co nejlepší podmínky. Rád bych zmínil, že občané Ostravy považují pocit bezpečí ve městě za jednu z nejdůležitějších hodnot. Vy budete takovými ambasadory pocitu bezpečí,“ řekl primátor města Tomáš Macura novým strážníkům.

Mezi třinácti novými strážníky je i Jan Misiarz. „Už dříve mne zajímalo, jak v Ostravě lidé žijí. Není mi to lhostejné. Mám Ostravu rád, narodil jsem se tady. Jsem také pravidelným dárcem krve a obdržel jsem i zlatou plaketu. Říkal jsem si, že by nebylo špatné k tomu přidat ještě jinou prospěšnou činnost, a tak jsem se rozhodl stát se strážníkem městské policie. Chci lidem pomáhat a chránit je,“ řekl nový strážník Jan Misiarz.

Na veřejný pořádek v Ostravě nyní dohlíží 630 strážníků.