Na městském stadionu se začalo stavět

24/4 2014

Druhá etapa rekonstrukce Městského stadionu ve Vítkovicích začala 18. dubna přejímkou staveniště dodavatelem prací společností Hochtief CZ. V radnici o tom na tiskové konferenci informovali náměstek primátora Martin Štěpánek a ředitel společnosti Vítkovice Aréna Kamil Vrubl.

Na městském stadionu se začalo stavět

Vizualizace finální fáze stadionu

Nejviditelnějšími objekty druhé etapy stavby budou tribuny v severním a jižním oblouku stadionu, s jejichž předáním do „předběžného užívání" se počítá v dubnu 2015. První zatěžkávací zkouškou by tak měly projít během 54. ročníku Zlaté tretry Ostrava (26. 5. 2015). Všechny stavební práce na městském stadionu v rámci druhé etapy mají být hotovy v září 2015. Kapacita hlediště stadionu bude 15 tisíc na zastřešených místech sedících diváků. Cena II. etapy výstavby je 417,2 mil. Kč, v jednání je dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 50 mil. Kč.

V průběhu druhé etapy prací se bude na stadionu konat 53. Zlatá tretra Ostrava (17. 6. 2014), finále Ostravských školních her (25. 6. 2014) a Mistrovství ČR v atletice (2.-3. 8. 2014). Městský stadion bude pro sezonu 2015/16 připraven pro pořádání fotbalových utkání Baníku Ostrava. Areál splní sportovní, provozní a bezpečnostní podmínky Fotbalové asociace ČR.