Město hledá ředitele/ředitelku Domova Slunečnice Ostrava

12/2 2023

Rada města Ostravy vyhlásila výběrové řízení na pozici ředitele či ředitelky příspěvkové organizace města Domova Slunečnice Ostrava. Město hledá do čela největšího ze svých domovů pro seniory schopného empatického manažera, se zkušeností a vzděláním v oboru sociální práce, jemuž je vlastní vysoké pracovní nasazení.

Město hledá ředitele/ředitelku Domova Slunečnice Ostrava

Ilustrační foto. Autor: MMO

Výhodou je praxe ve vedení organizace poskytující registrovanou pobytovou sociální službu.

Zájemci se mohou přihlásit do výběrového řízení nejpozději do 12 hodin dne 31. března 2023. Předpokládaný nástup do funkce ředitele či ředitelky organizace bude dohodnut, nejpozději však 1. září 2023. Nový kandidát či kandidátka nahradí ve funkci současného ředitele domova Radka Barana, který se po téměř 23 letech rozhodl svou ředitelskou pozici opustit ke konci března 2023. Rada města současně pověřila od prvního dubna 2023 do doby nástupu nového ředitele zastupováním Michala Mariánka, ředitele Domova Iris, který tak po dobu několika měsíců zajistí chod obou domovů.

Do výběrového řízení se mohou přihlásit uchazeči s ukončeným vysokoškolským vzděláním v magisterském studijním programu s praxí v pozici vedoucího zaměstnance (minimálně tři roky a více). Město hledá osobnost s manažerskými dovednostmi, empatickým vystupováním, znalou právních předpisů týkajících se činnosti příspěvkových organizací zřizovaných územně samosprávnými celky a souvisejících ekonomických a právních norem. Konkrétní požadavky a podmínky výběrového řízení naleznou zájemci na stránkách města a webu socialniveci.ostrava.cz.

Uchazeči o post ředitele/ředitelky domova představí komisi svou vizi poslání domova, současně navrhnou strategické cíle organizace a konkrétní opatření směřující k jejich naplnění. Scházet nesmí ekonomický výhled, zhodnocení personálního stavu a potřeb zařízení či rámcové principy komunikační strategie. Zájemci zasílají přihlášky spolu s předepsanými přílohami poštou nebo je doručí osobně na podatelnu Magistrátu města Ostravy ve stanovené lhůtě. Bližší informace o výběrovém řízení případně poskytne na tel č. 737225294 Mgr. Zdeněk Živčák, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Ostravy.

Domov Slunečnice Ostrava na Opavské ulici nabízí své sociální služby ve dvou bezbariérových budovách. V letech 2003–2006 prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiéru a exteriéru. Organizace poskytuje dvě registrované sociální služby – domov pro seniory s kapacitou 190 lůžek a domov se zvláštním režimem s kapacitou 205 lůžek. Celková kapacita domova je 395 lůžek. Ubytování je možné v jedno, dvou a třílůžkových pokojích, standardně vybavených nábytkem, telefonní, televizní a internetovou přípojkou. Většina pokojů má vlastní sociální zařízení.

Podrobnosti o výběrovém řízení najdete ZDE