Města Ostrava a Suzhou jsou partnery

24/4 2015

Města Ostrava a čínské Suzhou (Su-čou) uzavřely 24. dubna dohodu o partnerských vztazích. Za českou stranu ji podpisem stvrdil primátor Tomáš Macura, který je spolu s náměstkyní primátora Kateřinou Šebestovou členem delegace vedené předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem na Dnech České republiky v Šanghaji.

Města Ostrava a Suzhou jsou partnery

Podpis partnerské smlouvy mezi městy Ostravou a Suzhou.

Dohoda byla uzavřena v souladu se společným komuniké Čínské lidové republiky a České republiky pro další rozvoj přátelství mezi národy obou zemí. Města Ostrava a Suzhou budou usilovat o zintenzívnění spolupráce a výměny v oblastech ekonomiky, obchodu, vědy a techniky, kultury, vzdělávání, sportu, zdravotnictví a výměn zaměstnanců k propagaci společného rozvoje na regionální úrovni. Smlouva má  pětiletou platnost a může být se souhlasem obou stran prodloužena.

Suzhou, druhé nejvýznamnější město provincie Jiangsu (Ťiang-su), má přes 10 mil. obyvatel. Pro kamenné mosty, vodní kanály, pagody a zahrady se mu přezdívá Benátky východu. Město úspěšně rozvíjí Suzhou Industrial Park, nejvýznamnější průmyslovou zónou v ČLR, kde je zaměstnáno 1,5 milionu lidi.