Kampaň Týden rané péče 2011

18/11 2011

Středisko rané péče SPRP Ostrava se již počtvrté zapojuje do celorepublikové kampaně Týden rané péče pořádané Společností pro ranou péči. Kampaň, která se letos koná s mottem Domov je doma, proběhne tradičně v týdnu od 21. do 27. listopadu. Jejím cílem je upozornit na potřebu terénních sociálních služeb pro rodiny, které doma vychovávají děti s postižením. Ostravské středisko rané péče pořádá v rámci kampaně několik akcí pro veřejnost. Kampaň podporuje město Ostrava.

Kampaň Týden rané péče 2011

Ilustrační foto

„Aby rodina zvládla dobře fungovat i v případě, kdy do ní přibude dítě se zdravotním postižením, potřebuje pochopení a podporu okolí, pomoc od sousedů, známých, komunity, a také síť služeb a úlevné péče. Chceme dát vědět, že rodiče s dětmi s postižením si zaslouží pozornost a podporu společnosti,“ říká zástupkyně vedoucí ostravského střediska Vladimíra Salvetová.

Týden rané péče odstartuje v Ostravě Koncert pro ranou péči, který se koná v pondělí 21. listopadu od 18 hodin v Klubu Parník v Ostravě. V úterý 23. listopadu zasednou odborníci ze středisek rané péče u kulatého stolu společně s pracovníky následných služeb, které děti s postižením využívají buďto částečně v souběhu s poskytováním služby rané péče, nebo až následně po rané péči.

Proběhne také několik výstav fotografií zachycujících okamžiky z rodinného života dětí s postižením. Fotografie je možné zhlédnout v Divadle loutek Ostrava, ve výstavní síni Sokolská 26, ve vstupních prostorech Magistrátu města Ostravy a v kavárně Empatie ve Frýdku Místku. Neopakovatelné zážitky čekají na ty, kteří si 24. listopadu přijdou vychutnat kávu s klapkami na očích na akci Kafe jinak do kavárny Jet Set Caffe v Ostravě. Završením programu celého týdne bude Den otevřených dveří 25. listopadu. V době od 9 do 16 hodin bude Středisko rané péče otevřeno všem návštěvníkům (Havlíčkovo nábřeží 2728/38, Ostrava, budova Technoprojektu, 5. poschodí).

Po celou dobu kampaně bude probíhat veřejná sbírka na podporu poskytování rané péče rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným zrakovým postižením. Návštěvníci pořádaných akcí budou mít příležitost přispět do připravených pokladniček. Ještě před započetím kampaně budou zprovozněny webové stránky www.tydenranepece.cz s informacemi pro veřejnost, odborníky, rodiče dětí s postižením. Informace jsou také na www.ostrava.ranapece.cz.