Informace pro lékaře – poskytování ochranných štítů

15/4 2020

Město Ostrava vyrábí ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava a společností IdeaHub ochranné štíty pro lékaře působící na území ORP Ostrava (tj. obce Ostrava, Čavisov, Dolní Lhota, Horní Lhota, Klimkovice, Olbramice, Stará Ves n O., Šenov, Václavovice, Velká Polom, Vratimov, Vřesina, Zbyslavice). Lékaři si je mohou až do čtvrtku 9. dubna zdarma vyzvednout na Magistrátu města Ostravy.

Informace pro lékaře – poskytování ochranných štítů

Primátor Tomáš Macura si v MSIC prohlíží nové štíty. Foto: Boris Renner

Komu jsou štíty určeny?

Jsou určeny výhradně lékařům na území ORP Ostrava, zejména praktickým lékařům, stomatologům, pediatrům a otorinolaringologům.

Na kolik štítů má lékař nárok?

Štíty budou vydávány v počtu max. 3 kusy na ordinaci.

Budou lékaři za tyto ochranné štíty platit?

Ne. Štíty jsou městem poskytovány bezplatně.

Jak probíhá distribuce ochranných štítů?

Zaměstnanci Magistrátu města Ostravy postupně kontaktují ordinace jednotlivých lékařů a domluví s nimi termín předání. Štíty budou předávány osobně proti podpisu v přízemních prostorách radnice města Ostravy (bývalá prodejna klenotů na křižovatce ulic Sokolská x Českobratrská – viz mapka). Prosíme lékaře, aby vyčkali na pokyn ze strany pracovníků města.

mapka

Distribuce se koná ve dnech:

úterý 7. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

středa 8. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

čtvrtek 9. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

středa 15. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

čtvrtek 16. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

pátek 17. dubna od 13.00 do 16.00 hod.

Štíty jsou ze zdravotních a logistických důvodů dodávány zabalené v rozloženém stavu a budou předány v bavlněné tašce. Složení štítu je nicméně velmi jednoduché. K dispozici je videonávod na adrese: http://ideahub.cz/stit/

Pozor – štít lze použít i opakovaně. Je však potřeba jej dezinfikovat vhodnou dezinfekcí. Nedoporučujeme užívat dezinfekci s vysokým obsahem lihu. Při jejím užívání dochází ke snižování průhlednosti štítu.

Je třeba dokládat nějaká prohlášení apod.?

Ne. Zaměstnanci úřadu, kteří budou na místě, mají k dispozici kontaktní seznam oslovených lékařů. Jediné, co bude muset lékař na místě podepsat a vyplnit, je formulář Potvrzení o převzetí - ke stažení zde (pro urychlení procesu je možné si jej stáhnout, vyplnit, vytisknout a na místě podepsaný předat).

Kam zavolat v případě dalších dotazů?

Na případné další dotazy vám odpoví pracovníci odboru kancelář primátora

Telefonicky:  599 442 324, 599 443 360  (pondělí-čtvrtek 8:00-15:00 hod)

Emailem: vmichalcikova@ostrava.cz; psajtar@ostrava.cz