Do centra města se po šesti letech vrátí živý vánoční strom

26/8 2021

Ostravské Vánoce znají svou podobu už nyní. Bude nová, což se projeví větším počtem míst konání souvisejících akcí. Vánoční Ostrava se ve dnech 26. 11. 2021 až 2. 1. 2022 představí novým vizuálem a letošní program nabídne dramaturgii opřenou o místní umělce, jako jsou například kapely Buty a Nebe.

Do centra města se po šesti letech vrátí živý vánoční strom

Vizualizace vánočního kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Autor: MMO

„Naším dlouhodobým cílem je podpořit vánoční atmosféru nejen v samotném centru, ale jednat o zapojení jednotlivých obvodů. Přejeme si, aby Vánoce prostoupily skutečně celým městem a využily tak potenciál všech aktivit, které zde v adventním čase vznikají,“ nastiňuje svou představu ostravský primátor Tomáš Macura.

Na pestrém programu se bude podílet celá řada městských organizací jako třeba Ostravské muzeum, Národní divadlo Moravskoslezské, Janáčkova filharmonie, nebo OZO Ostrava. Hlavní scénou zůstane Masarykovo náměstí se živým vánočním stromem a tradičními trhy, vánoční nálada však zavládne rovněž na Jiráskově, Prokešově a nově i Benešově náměstí. Všude tam bude, kromě jiného, k vidění originální výzdoba.

„V rámci dramaturgie se soustředíme na to, aby si návštěvníci Vánoc v Ostravě prošli centrum města od nově zapojeného Benešova až po Prokešovo náměstí naprosto přirozeně, a aby je i dosud známá místa v adventním čase něčím příjemně překvapila,“ přibližuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Zapojení náměstí Dr. Edvarda Beneše představuje asi nejzásadnější novinku. Poprvé zde bude umístěno kluziště k vánočnímu bruslení, rozšířené o atraktivní ledové chodníčky. Město by zde do programu rádo vtáhlo také sportovní kluby. „Nevylučujeme ani možnost exhibičních vystoupení či zápasů. Vánoce obecně nejsou jen o kultuře, v adventním čase chceme dát prostor také milovníkům sportu,“ předestírá náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Vánoční kluziště bude v provozu po celou dobu konání ostravských vánočních trhů, vždy od 10.00 do 20.00 hodin.

Veškeré podrobnosti, stejně jako aktualizované informace ohledně Ostravských Vánoc 2021, najdou zájemci na webu ostravskevanoce.cz