Cyklo-běžci proti drogám navštívili radnici

10/6 2019

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog je rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem u nás. V pondělí 10. června zavítala delegace 17. ročníku cyklo-běžců do Radnice města Ostravy, kde ji přijala náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Cyklo-běžci proti drogám navštívili radnici

Delegaci cyklo-běžců přijala náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová. Foto: Petr Havránek

Delegaci doprovázel i senátor Leopold Sulovský. Sportovně - vzdělávací skupina návštěvníků popsala svou činnost, přednášky, které v rámci protidrogového vzdělávání mají ve školách i samotný 17. ročník závodu. Mimo jiné také poukázali na nebezpečí propagace výrobků z konopí jako léčiva, což by mohlo děti přesvědčovat o neškodnosti marihuany.

"Prevence je velmi důležitá, braní drog není pro naši zemi v pořádku ani ekonomicky, ani lidsky. Nemyslím si, že drogy lze vymýtit zcela, ale změnu může pomoci nastolit samotné nastavení společnosti. Je důležité dát dětem kvalitní program a tím alternativu. A také v nich odmalička budovat sebevědomí, že k prosazení ve společnosti nepotřebují drogy ani alkohol," řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Za 10 pracovních dní účastníci Cyklo-běhu vyškolí 8.000 dětí, ujedou 1 100 km a navštíví 39 měst Čech a Moravy. To vše s cílem, upozornit na to, že vzdělávání o drogách je účinnou formou protidrogové prevence, které se ale stále nevěnuje dostatek pozornosti. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Přímo na trase Cyklo-běhu se v naplánovaných městech zastavuje tým lektorů protidrogového vzdělávání a dodává zdarma přednášky pro děti a mládež s názvem Pravda o drogách.