FN Ostrava zřídila sbírkový účet na podporu pozůstalých a obětí útoku
12 12 2019

FN Ostrava zřídila sbírkový účet na podporu pozůstalých a obětí útoku

Tragická událost, která se stala 10. prosince 2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava, vyvolala mezi veřejností obrovskou vlnu solidarity. Občané, státní i soukromé organizace a další subjekty chtějí finančně podpořit pozůstalé a oběti útoku.

Nejvyšší vyznamenání města předána in memoriam
11 12 2019

Nejvyšší vyznamenání města předána in memoriam

Dvě Ceny města Ostravy předal na prosincovém zasedání zastupitelstva ostravský primátor Tomáš Macura. In memoriam se tohoto ocenění dostalo zakladateli, vůdci a členu skautského střediska Osmačtyřicítka Ostrava Hugovi Mandovskému a hrdinovi, který neúnavně šířil poselství o hrůzách holokaustu, Michalu Salomonovičovi.

Rozpočet města je vyrovnaný a opět rekordní
11 12 2019

Rozpočet města je vyrovnaný a opět rekordní

Návrh rozpočtu města Ostravy pro rok 2020 je v rekordní výši, město bude hospodařit s 10,836 miliardami korun. Celých 27 procent z toho půjde na investice, bude se jednat o nejvyšší částku v historii města ve výši 2,965 miliardy korun.

VÍCE AKTUALIT >>