Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Cyklistické trasy a stezky

Poslední změna: Sobota 12.11.2016 14:35 - Havránek Petr
Cyklistické trasy

385cyklisti_220_220.jpgCyklistická doprava v Ostravě se začíná výrazněji rozvíjet po r. 1989 v souvislosti s rozvojem obchodu a služeb v této oblasti a s celosvětovým boomem cyklistiky jako druhu rekreační aktivity. Již předtím bylo jízdní kolo používáno jako dopravní prostředek k cestě za prací, službami či rekreací, avšak pro cyklisty nebyly v podstatě vytvořeny žádné nadstandardní podmínky (stezky, vyznačené či doporučené trasy). Začátkem 90. let minulého století vznikají v Hrabové, Vítkovicích a Kunčicích první izolované stezky pro pěší a cyklisty a připravuje se projekt ucelené trasy Výškovice - Kunčice. Každoročně se od poloviny devadesátých let minulého století uvolňují prostředky na výstavbu souvislých úseků cyklistických tras jak z rozpočtu města, tak z rozpočtu některých městských obvodů.


nové stojany

Nové stojany na kola

Ostravské komunikace zahájily v srpnu 2014 instalaci nových typů stojanů na kola (stojany jsou ve tvaru obráceného písmene U, u nichž lze kolo bezpečně opřít rámem a uzamknout).

 

 


cyklobrožura aktualizovaná 2016

Abeceda ostravských cyklistů!!!

V této brožuře se dozvíte něco z novodobé historie budování cyklistické infrastruktury v Ostravě, seznámíte se s jejími aktuálními technickými daty, dostanete potřebné informace k cestování s jízdními koly v prostředcích městské hromadné dopravy. V přehledné podobě uvádíme výtah z legislativy se zaměřením na cyklisty, kde nedílnou součástí cyklistických tras a stezek je dopravní značení upravující práva a povinnosti účastníků cyklistického provozu na cyklostezkách i mimo ně.


Evidence a značení jízdních kol

Městská policie Ostrava nabízí zájemcům možnost evidence jízdního kola. Při nahlášení ztráty či odcizení evidovaného jízdního kola je informace předána strážníkům ve výkonu služby, kteří mohou svou pozornost zaměřit příslušným směrem a v případě, že na kolo odpovídající popisu toho odcizeného narazí, mohou učinit náležitá opatření vedoucí k vrácení kola právoplatnému majiteli.

Další informace zde


Nová služba cyklistům

Na základě požadavků cyklistů umístila společnost Garáže Ostrava, a.s.  stojany pro jízdní kola na těchto hlídaných parkovištích:

  • podzemní parkoviště Prokešovo náměstí
  • parkovací dům Černá louka
  • parkoviště na nám. Msgr. Šrámka
  • parkoviště za Domem umění

Tato služba je bezplatná a je možno ji využít v provozní době parkoviště.


 

Nové dopravní značení pro cyklisty

Nové DZ pro cyklisty

 

 

eu

Projekt Akční plán 2012 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko je spolufinancován EU.