Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Strategický plán a projekty města

Poslední změna: Úterý 05.12.2017 12:10 - Michael Zhasil
Pro komunikaci přípravy, tvorby a realizace strategického plánu rozvoje města Ostravy na období 2017 - 2023 byla zvolena jednotná značka fajnOVA.

 

 

FajnOVA zastřešuje jednotnou komunikaci a participaci strategického plánu, vyjadřuje unikátní ostravský, fajnOVY přístup založený na otevřenosti a zapojení odborníků, osobností a ostravské veřejnosti, vyjadřuje sounáležitost a vybízí veřejnost k identifikaci s městem a jeho budoucností.

www.fajnova.cz

Projekty z akčního plánu strategie města Ostravy na období 2017-2023 naleznete na stránkách www.fajnova.cz, kde je také ke stažení plná verze strategického plánu

 

Vysoká míra komunikace a zapojení veřejnosti do tvorby plánu pod značkou fajnOVA byla oceněna v soutěži Chytrá radnice 2016 a to prvním místem v kategorii e-úřad.

 


Přehled významných projektů spolufinancovaných z externích zdrojů (EU a ostatní externí zdroje) od počátku programového období 2007 - 2013 je zpracován dle zaměření projektů. V níže uvedeném filtru jsou k dispozici další informace o nejzajímavějších projektech. Celkové náklady na projekty byly ve výši 12 mld. Kč a ukončené projekty získaly dotaci v celkové výši 8,5 mld. Kč. Níže uvádíme jen vybrané projekty, nebo se podívejte na klip ZDE.

Více informací o projektech z předchozích programových období a přehled programů EU naleznete v jednotlivých odkazech.

Projekty pro zaměstnanost
Projekty pro vzdělání
Životní prostředí
Dopravní projekty
Cyklostezky a sport
Městské prostředí a volnočasové areály, kultura
Sociální oblast
Projekty pro naši bezpečnost
Integrovaný plán rozvoje města