Známe Seniora roku 2017

9. 11. 2017. Ve čtvrtek 9. listopadu byl slavnostně vyhlášen XI. ročník ankety Senior roku 2017. Do letošního ročníku bylo doručeno celkem 19 návrhů mimořádně aktivních lidí starších 65 let s bydlištěm na území města Ostravy, kteří výrazně přispívají ke zlepšení života společnosti v Ostravě. Město současně vyhlásilo kategorii Klub seniorů roku 2017, do které bylo nominováno celkem osm klubů, organizací či sdružení zaměřujících se na aktivizaci seniorů, a které jsou svou činností zajímavé či výjimečné.

Z celkem devatenácti nominovaných osobností bylo vybráno sedm: Miloslav Hořínek, Ladislav Vonzino, Antonín Blažek, Vlasta Maňásková, Marie Viková, Miroslav Šmíd a Lenka Kocierzová.

Podle rozhodnutí komise se vítězkou jedenáctého ročníku ankety stala 67letá malířka, grafička, ilustrátorka, designérka a fotografka Lenka Kocierzová. Její motto zní: „Je lepší se opotřebovat, než zrezivět.“

Vítězným klubem letošního ročníku je klub seniorů z Ostravy-Plesné, který funguje od roku 1977 a v současné době má 74 členů.

Vítězi předchozích ročníků se stali:

v roce 2007      MUDr. Blanka Malá

v roce 2008      JUDr. Eva Teicherová

v roce 2009      Mgr. Jaroslav Král

v roce 2010       Luděk Eliáš

v roce 2011       Ing. Lubomír Pásek

v roce 2012       prof. Jan Hališka

v roce 2013       Věra Heroldová

v roce 2014       Hana Papežová-Kolářová

v roce 2015       prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.

v roce 2016       Ing. Milan Weber