V neděli opět nechte auto doma!

13. 1. 2017. V neděli 15. ledna pokračuje akce s názvem „Nech auto doma!“ V rámci projektu Zdravě po Ostravě propaguje alternativní způsoby dopravy po městě a také městskou hromadnou dopravu. Akce potrvá od 10 do 18 hodin.

Do ulic města budou opět vyslány tři dvoučlenné skupiny hostesek, které budou rozdávat informační letáky k čisté mobilitě a drobný dárek. Hlídky budou obyvatele města odměňovat za pozitivní postoj k čisté dopravě, např. pro cestující ve vozidlech MHD a v případě setkání s řidiči automobilů (např. při vstupování na parkovišti) se budou snažit je motivovat k využívání městské hromadné dopravy. Budou se orientovat na předem vytipovaná místa s výskytem cestujících MHD a řidičů osobních automobilů (zastávky MHD, parkoviště).  Dále se také bude „hlídka“ pohybovat po centru Ostravy v oblasti Masarykova náměstí a Černé louky, a poté v odpoledních hodinách také u Ostravar arény a obchodních center Avion Shopping Park a Futurum s cílem oslovit co největší skupinu lidí.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

www.mzp.cz
www.sfzp.cz