Uzavření stezky pod Landekem

5. 5. 2017. Dlouhodobé deště v tomto týdnu způsobily pohyb skalního masivu Landeku v úseku mezi Hornickým muzeem a trolejbusovým obratištěm v Koblově. Oblíbenou cyklistickou a turistickou stezku poškodily padající balvany, rozbily její svršek a kameny se navalily na povrch, přičemž se posunula i ochranná svodidla.

Z bezpečnostních důvodů je nucen Magistrát města Ostravy do doby posouzení geology zakázat vjezd cyklistům a vstup chodcům do celého zmíněného úseku na území Petřkovic a Koblova. Úsek je opatřen zábranami a páskami, z důvodu možného zranění do něj ve vlastním zájmu není možno vstupovat.

Na vjezdech z Petřkovic a Koblova budou provizorně přeškrtnuty cyklistické směrovky oranžovými páskami, po nezbytně nutnou dobu budou tedy cyklisté a pěší nuceni používat jiné vhodné trasy. Co nejrychleji bude také zpracován projekt dopravního značení uzavírky celého úseku a bude odsouhlasen s policií.

Magistrát města Ostravy je připraven v závislosti na výsledku geologického posouzení provést nezbytně nutné kroky směřující ke zprovoznění úseku. A to ve chvíli, kdy klimatické podmínky dovolí otevření stezky. Děkujeme všem za pochopení.