Škola v Hošťálkovicích se věnuje environmentální výchově žáků

29. 9. 2014. V úterý 30. září v 8 hodin předá slavnostně náměstek primátora Dalibor Madej ZŠ a MŠ v Ostravě-Hošťálkovicích venkovní environmentální učebnu, vybavení vnitřní učebny (interaktivní tabuli, digitální mikroskop a další) a 25 kusů žákovských tabletů v celkové hodnotě téměř 600 tisíc korun.

Vybavení dostanou žáci díky projektům Přírodu poznej a chraň!!! a Využití tabletů v environmentálním vzdělávání. Slavnosti v budově ZŠ v ulici Výhledy 210 se zúčastní také spoluautoři projektů Radim Beňovič a Rudolf Volný, účast přislíbil starosta městského obvodu Hošťálkovice Jaroslav Klučka.

Základní škola a mateřská škola v Ostravě-Hošťálkovicích zajišťuje vzdělání přibližně 150 žáků v devíti třídách a téměř 60 budoucích školáků v mateřince. Škola se aktivně věnuje výchově žáků k ochraně a tvorbě životního prostředí. Zapojuje se do mezinárodních programů sdružení Tereza, ekologických projektů, třídění odpadů ve škole.

Právě na zavedení environmentální výchovy do každodenního života školy je zaměřen také projekt Přírodu poznej a chraň!!! Jeho hlavním cílem je prohlubování vztahu žáků ke svému okolí a budování pocitu sounáležitosti s přírodou. V rámci realizace projektu byla v areálu školy vybudována venkovní environmentální učebna, která má své využití při výuce nejenom přírodovědných, ale většiny všeobecně vzdělávacích předmětů. S cílem umožnit žákům lepší poznání přírody byla vnitřní učebna vybavena interaktivní tabulí, digitálním mikroskopem, žákovskými mikroskopy, vizualizérem a sadou měřících přístrojů a čidel pro empirické pozorování přírodních procesů.

Na projekt Přírodu poznej a chraň!!! plynule navazuje projekt Využití tabletů při environmentálním vzdělávání. Ten dává žákům možnost používat při výuce přírodovědných předmětů nejmodernější IT techniku. Vedle počítače pro učitele získala škola na jeho realizaci 25 nových tabletů.