Revitalizace lesoparku Benátky a Hulváckého kopce

14. 6. 2017. Odpočinek a sportovní využití. To jsou hlavní cíle projektu „Revitalizace lesoparku Benátky a Hulváckého kopce“. Lesopark se nachází na pomezí dvou městských obvodů - Mariánských hor a Hulváků a Nové Vsi. V rámci revitalizace budou provedeny vegetační úpravy směřující ke zlepšení stavu lesních porostů i nelesní zeleně a vybudování sítě zrekonstruovaných pěších komunikací a lávek přes ul. Plzeňskou a 28. října tak, aby lesopark mohl plnohodnotně sloužit občanům města.

„Charakter investiční akce je z hlediska druhů stavebních prací velmi různorodý, tím hlavním úkolem nicméně bude radikální zlepšení stavu vegetace v lesoparku," řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. Dalšími důležitými částmi revitalizace jsou doplnění veřejného osvětlení podél hlavních komunikací pro pěší, úprava komunikace na ul. Novoveské zaslepením a vybudováním cyklostezky, vybudování chodníků a zpevněných ploch, revitalizace dvou rybníků, výstavba lávky nad mokřadem, výstavba hospodářského objektu, výstavba restaurace „Malé Benátky", bezbariérové propojení celého území dvěma lávkami pro pěší a cyklisty nad ulicí 28. října a ulicí Plzeňskou, doplnění lesoparku o pobytovou louku, lesní aktivity, herní prvky a venkovní mobiliář respektující přírodě blízký charakter řešeného území.

„Právě připravujeme zakázku na vypracování projektové dokumentace, podkladem je investiční záměr zpracovaný Architektonickou kanceláří ARKOS a společností ZAHRADA Olomouc. Celková plocha řešeného území je 23,7 hektarů, předpokládaný termín zpracování projektové dokumentace je srpen příštího roku a realizaci plánujeme v letech 2018 a 2019," upřesnila náměstkyně K. Šebestová.