Pošlete svůj tip na sportovce roku 2016

2. 12. 2016. Nejlepší sportovce roku 2016 vyhlásí město Ostrava již podesáté. V anketě budou stejně jako v předchozích letech oceněni vítězové v kategoriích jednotlivec, kolektiv, talent, hendikepovaní a sportovní legendy.

Poprvé přibude nejlepší společensky odpovědná firma v oblasti sportu. Slavnostní předání cen se uskuteční na jaře 2017.

Bývá pravidlem, že ankety procházejí po letech fungování vývojem a tedy i úpravami. K obvyklým pěti kategoriím jsme pro tento ročník přidali společensky odpovědnou firmu. Víme totiž, že získat peníze pro profesionální sportovce anebo děti a mládež není úplně snadné. Samo město z rozpočtu podporuje řadu sportovních klubů a je známo, že se často potýkají s finančními problémy. Proto patří nejštědřejšímu sponzorovi nejen poděkování,“ řekl náměstek primátora Martin Štěpánek.

Nominace na odpovědnou firmu musí být doložena seznamem sportovních klubů či jednotlivců, které firma letos podpořila jako sponzor.

Nominačními kritérii jsou u jednotlivců i družstev úspěchy v mezinárodních a domácích soutěžích. Navržení sportovci musí být členy TJ, oddílu nebo klubu se sídlem v Ostravě v době, kdy dosáhli výkonu, za který jsou navrhováni. Sportovní výkon v roce 2016 musí být doložen odkazem na oficiální webové stránky, tiskovou zprávou nebo jiným průkazným způsobem.

Návrhy na ocenění sportovců podávají ostravské sportovní organizace a kluby, trenéři, činovníci a občané v elektronické podobě na formuláři na adresu jnavratil@ostrava.cz (do předmětu uveďte Sportovec roku). Formulář je k dispozici na webových stránkách města www.ostrava.cz v sekci Dotace, oblast Tělovýchova a sport/Vrcholový sport.

Návrh lze poslat také poštou na adresu Magistrát města Ostravy, odbor školství a sportu, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava (na obálku uveďte Sportovec roku). Návrhy na ostravského sportovce roku 2016 očekáváme nejpozději do 15. ledna 2017!

Vloni se ostravskou sportovkyní roku stala plavkyně Barbora Závadová a družstvo žen Klubu plaveckých sportů Ostrava. Mezi talenty uspěla golfistka Hana Ryšková, u hendikepovaných stolní tenistka Marie Horváthová. Do síně slávy byl in memoriam uveden volejbalista a trenér Jaroslav Tomáš.