Oslavte 750. výročí Ostravy zábavnou hrou

28. 4. 2017. V pondělí 1. května odstartuje zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750.

Hra, která je součástí celoročních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě, je určena zájemcům všech věkových kategorií i celým rodinám. Deset nejlepších hráčů bude vyhlášeno 30. června na veřejném finále v rámci Festivalu v ulicích. Výherci získají atraktivní ceny, například luxusní zájezdy.

Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města, cestu za poznáním zajímavých lokalit v Ostravě. Hra zavede účastníky na celkem 30 vybraných míst v Ostravě, která budou ilustrovat dlouhou historii města a připomínat jeho významné události. Bude probíhat formou vědomostního kvízu a je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Po správném zodpovězení teoretických otázek hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čekají praktické úkoly. K jejich vyřešení musí místa navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej dovedou k cíli.

Podmínkou účasti ve hře je registrace od pondělí 1. května prostřednictvím formuláře dostupného na webových stránkách www.ostrava750.cz. Hrát lze i na chytrých telefonech.

Hráči se účast rozhodně vyplatí. Nejen, že se dozvědí zajímavosti z historie města, ale deset nejúspěšnějších navíc získá cenu. Pro vítěze je připravena plavba luxusní lodí západním Středomořím, druhý nejlepší se může těšit na letecký eurovíkend v jednom z evropských hlavních měst s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu a třetí nejlepší na eurovíkend v evropském městě s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu.

Podrobnosti ke hře VIAOVA 750 budou zveřejněny od 1. 5. na www.ostrava750.cz.