Nechte auto doma, potřetí

3. 2. 2017. V sobotu 4. února budeme pokračovat s propagací alternativních způsobů dopravy po městě a také hromadnou dopravou v rámci kampaně Zdravě po Ostravě. Akce s názvem „Nech auto doma!“ potrvá od 10 do 18 hodin.

Do ulic města budou opět vyslány tři dvoučlenné skupiny hostesek, které budou rozdávat informační letáky k čisté mobilitě a drobný dárek.

Hlídky budou obyvatele města odměňovat za pozitivní postoj k čisté dopravě, např. pro cestující ve vozidlech MHD a v případě setkání s řidiči automobilů (např. při nastupování do aut na parkovišti) se budou snažit je motivovat k využívání městské hromadné dopravy. Cílem výběru jednotlivých míst je oslovit co největší skupinu lidí.

Dopoledne se budou hlídky pohybovat v MHD, na linkách Hlavní nádraží – Vřesinská, Hlavní nádraží – Dubina a Hlavní nádraží – Výškovice – Vřesinská.

Odpoledne se hlídky přesunou na parkoviště u obchodních center Avion, Futurum a Galerie Třebovice.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

www.mzp.cz; www.sfzp.cz; www.zdravepoostrave.cz