Den otevřených dveří – přijďte se podívat!

22. 10. 2014. Tradičně ve státní svátek 28. října se opět veřejnosti otevřou dveře Radnice města Ostravy na Prokešově náměstí.

Slavnostně jako novostavba byla otevřena právě v tento den v roce 1930. Dodnes je největším radničním komplexem v zemi, funkcionalistický styl budovy a interiéru obdivují laici i architekti od nás i ze zahraničí.

Od 13 do 18 hodin se zájemci mohou zúčastnit komentovaných prohlídek reprezentativních prostor radnice nebo také zdarma vyjet na nejvyšší radniční vyhlídkovou věž v republice. Skupiny s průvodci navštíví zasedací síň zastupitelstva, poté síň Rady města Ostravy i samotnou pracovnu primátora. Seznámí se s galerií starostů a primátorů a odnesou si i malou pozornost.

Souběžně se v obřadní síni radnice uskuteční kvízová klání o ceny, která připravil Archiv města Ostravy. Tady mohou návštěvníci vyzkoušet své znalosti o městě, získají mnoho nových informací a dovědí se také fakta o práci městského archivu.