Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

Ostrava vyhlásila 23. ročník soutěže Ostravský Dům roku

23. 3. 2017 Investoři mohou přihlásit stavby nebo rekonstrukce dokončené v letech 2015 a 2016 do soutěže Ostravský dům roku.

Výstava „Ostrava nevídaná“ v Ostravském muzeu k 750. výročí města

23. 3. 2017 Výstava Ostrava nevídaná představí návštěvníkům dosud nevystavené archiválie, včetně závěti biskupa Bruna.

Ostrava láká investory na veletrhu MIPIM

17. 3. 2017 Evropská přehlídka nemovitostí a investičních příležitostí vrcholí

Strategie města Ostravy pro sport na období 2017 – 2025

15. 3. 2017. Ve středu 1. 3. schválili ostravští zastupitelé Strategii města Ostravy pro sport na období 2017 – 2025.

Mosty v havarijním stavu budou zbourány, místo nich vyrostou dva nové

15. 3. 2017. Havarijní stav dvou mostů v Plzeňské ulici si vyžádá jejich demolici. Namísto nich postaví vítěz veřejné zakázky, společnost Metrostav, dva nové mosty.

Ostrava na veletrhu MIPIM představí svůj velký potenciál

14. 3. 2017. Prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí v Cannes se Ostrava účastní již podvacáté v řadě za sebou. Vůbec poprvé v historii se jedná o společnou expozici s názvem Czech Cities, ve které se představuje spolu s Prahou a Brnem. Koordinátorem prezentace je právě Ostrava.

Dotační program na estetizaci veřejného prostoru

13. 3. 2017. Celkem pět milionů korun je letos vyčleněno v dotačním programu na revitalizaci a estetizaci veřejného prostoru, v lednu ho schválili zastupitelé města.

Ostrava získala dotaci na nákup ekologických vozidel

10. 3. 2017. V pátek 10. března převzal primátor Ostravy Tomáš Macura z rukou ministra životního prostředí Richarda Brabce rozhodnutí o poskytnutí dotace k projektu na podporu alternativní dopravy.

Akční plán strategie schválen: Ostrava připravuje na roky 2017 – 2023 výrazné proměny

9. 3. 2017. Akční plán, který navazuje na Strategický plán rozvoje Ostravy na léta 2017-2023, schválili ve středu 1. března na svém zasedání ostravští zastupitelé.

Generel Městské nemocnice Ostrava je schválený

3. 3. 2017. Zastupitelé města Ostravy odsouhlasili ve středu 1. března podobu generelu oprav, rekonstrukce a modernizace Městské nemocnice Ostrava do roku 2030. Rozsah navrhovaných prací je odhadován na téměř 2,4 miliardy korun.

Výstava bude v březnu věnována kampani Zdravě po Ostravě

1. 3. 2017. Prvním březnovým dnem začíná ve foyer radnice města na Prokešově náměstí výstava s názvem Zdravě po Ostravě s podtitulem Jak cestovat rychle, levně a bezpečně.

Nezapomeňte si vyřídit včas cestovní doklad

27. 2. 2017. Nejkratší lhůta pro vydání cestovního pasu je šest dnů, běžný termín je 30 dnů. Také dítě musí mít samostatný cestovní doklad (CD) bez ohledu na to, kolik mu je let či měsíců.

Ostravská zoo potřebuje více elektřiny

23. 2. 2017. V zoologické zahradě přibývají nové prohlídkové pavilony, s jejich počtem narůstá také potřeba většího množství elektrické energie.

O architektonickou soutěž na proměnu Umělecké ulice je velký zájem

23. 2. 2017. Otevřená anonymní architektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci veřejného prostoru ulice Umělecké odstartovala 14. 12. 2016. Termín pro odevzdání návrhů byl stanoven na středu 15. února. Své práce v určené časové lhůtě odevzdalo 23 soutěžících.

Dotační program k 750. výročí první písemné zmínky o městě

22. 2. 2017. Dne 29. listopadu 2017 uplyne 750 let ode dne, kdy olomoucký biskup Bruno vydal svůj testament, ve kterém se poprvé píše o Ostravě. Toto datum je tak symbolicky pokládáno za den založení města.

Mezinárodní architektonická soutěž na konverzi bývalých jatek běží

15. 2. 2017. Odesláním oznámení o zahájení soutěže k uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek byla v pátek 3. února zahájena soutěž na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek.

Od 1. března doplňkový dotační program na kotlíky

15. 2. 2017. Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podávat od 1. března v rámci doplňkového dotačního programu ve výši 55 milionů korun, který vyhlásil Moravskoslezský kraj.

Nábřeží Ostravice se promění

15. 2. 2017. Rada města v úterý 7. února rozhodla o vítězi veřejné zakázky na vypracování projektových dokumentací na revitalizaci pravého břehu řeky Ostravice. Stala se jím Architektonická kancelář ARKOS s.r.o.

Informační a komunikační portál o rozšíření tramvajových linek v Porubě je v provozu

14. 2. 2017. V úterý 14. února byla zprovozněna informační platforma, která obyvatelům města Ostravy poskytuje zprávy o plánovaném projektu nové tramvajové trati v 7. a 8. porubském obvodě.

Fotbalová akademie na Bazalech

8. 2. 2017. Fotbalový areál na Bazalech projde rekonstrukcí. Díky společnému projektu města, kraje, Fotbalové asociace ČR a Baníku Ostrava vznikne moderní tréninkový areál. Bude sloužit fotbalové akademii, jejíž základ utvoří mladí talentovaní fotbalisté z celého kraje.