Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

Ostravská zoo potřebuje více elektřiny

23. 2. 2017. V zoologické zahradě přibývají nové prohlídkové pavilony, s jejich počtem narůstá také potřeba většího množství elektrické energie.

O architektonickou soutěž na proměnu Umělecké ulice je velký zájem

23. 2. 2017. Otevřená anonymní architektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci veřejného prostoru ulice Umělecké odstartovala 14. 12. 2016. Termín pro odevzdání návrhů byl stanoven na středu 15. února. Své práce v určené časové lhůtě odevzdalo 23 soutěžících.

Dotační program k 750. výročí první písemné zmínky o městě

22. 2. 2017. Dne 29. listopadu 2017 uplyne 750 let ode dne, kdy olomoucký biskup Bruno vydal svůj testament, ve kterém se poprvé píše o Ostravě. Toto datum je tak symbolicky pokládáno za den založení města.

Mezinárodní architektonická soutěž na konverzi bývalých jatek běží

15. 2. 2017. Odesláním oznámení o zahájení soutěže k uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek byla v pátek 3. února zahájena soutěž na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek.

Od 1. března doplňkový dotační program na kotlíky

15. 2. 2017. Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podávat od 1. března v rámci doplňkového dotačního programu ve výši 55 milionů korun, který vyhlásil Moravskoslezský kraj.

Nábřeží Ostravice se promění

15. 2. 2017. Rada města v úterý 7. února rozhodla o vítězi veřejné zakázky na vypracování projektových dokumentací na revitalizaci pravého břehu řeky Ostravice. Stala se jím Architektonická kancelář ARKOS s.r.o.

Informační a komunikační portál o rozšíření tramvajových linek v Porubě je v provozu

14. 2. 2017. V úterý 14. února byla zprovozněna informační platforma, která obyvatelům města Ostravy poskytuje zprávy o plánovaném projektu nové tramvajové trati v 7. a 8. porubském obvodě.

Fotbalová akademie na Bazalech

8. 2. 2017. Fotbalový areál na Bazalech projde rekonstrukcí. Díky společnému projektu města, kraje, Fotbalové asociace ČR a Baníku Ostrava vznikne moderní tréninkový areál. Bude sloužit fotbalové akademii, jejíž základ utvoří mladí talentovaní fotbalisté z celého kraje.

Ostrava hledá nová místa pro nové projekty

7. 2. 2017. V Ostravě zeje prázdnotou řada budov. V rámci projektu Refill, je možné tyto prostory oživit a využít k různým účelům.

Ostrava spustila webové stránky k oslavám 750. výročí

6. 2. 2017. Ostrava letos slaví 750. výročí od první písemné zmínky. K tomuto jubileu město připravilo speciální webové stránky http://ostrava750.cz/, kde návštěvníci najdou informace o oslavách, pozvánky na jednotlivé akce, stručnou historii města i vzpomínky pamětníků na významné události minulého století.

Nechte auto doma, potřetí

3. 2. 2017. V sobotu 4. února budeme pokračovat s propagací alternativních způsobů dopravy po městě a také hromadnou dopravou v rámci kampaně Zdravě po Ostravě. Akce s názvem „Nech auto doma!“ potrvá od 10 do 18 hodin.

Putovní výstava o historii Ostravy do Michálkovic a Krásného Pole

2. 2. 2017. Putovní výstava Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti k 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě bude v únoru k vidění v Michálkovicích a Krásném Poli.

Ostravské kalendárium 2016

30. 1. 2017. Již tradičně na konci ledna vychází publikace připravená Archivem města Ostravy ve spolupráci se členy komise muzejní, letopisecké, názvoslovné a heraldické Rady města Ostravy s názvem Ostravské kalendárium 2016, jež nabízí přehled událostí za právě uplynulý rok.

Dotační program na estetizaci veřejného prostoru

26. 1. 2017. Celkem pět milionů korun na základě rozhodnutí zastupitelů bude letos vyčleněno v dotačním programu na revitalizaci a estetizaci veřejného prostoru. Grant je určen pro širokou veřejnost, která může předkládat projekty sloužící ke zkrášlení, zkvalitnění a oživení nefunkčních veřejných prostor. Žádosti lze podávat od 1. března do 1. května.

Dotační program k 750. výročí první písemné zmínky o městě

25. 1. 2017. Dne 29. listopadu 2017 uplyne 750 let ode dne, kdy olomoucký biskup Bruno vydal svůj testament, ve kterém se poprvé píše o Ostravě. Toto datum je tak symbolicky pokládáno za den založení města. Město Ostrava spolu s dalšími subjekty připravuje po celý letošní rok bohatý program oslav tohoto významného výročí, publikace, výstavy a četné další akce.

Architektonická soutěž na rekonstrukci jatek

25. 1. 2017. Ostravští zastupitelé souhlasili ve středu 25. ledna s vyhlášením architektonické soutěže na rekonstrukci historické budovy bývalých jatek, kterou město odkoupilo v listopadu loňského roku od společnosti Bauhaus společně s bývalým hobbymarketem za 80 milionů korun.

Suvenýry od pátku 20. ledna v OIS

19. 1. 2017. K lednovému Mistrovství Evropy v krasobruslení je k dispozici řada suvenýrů, které potěší fanoušky tohoto sportu a budou je prodávat nejen pobočky Ostravského informačního servisu, ale také v Ostravar Aréně.

Poprvé v historii budou tři největší česká města vystavovat společně

18. 1. 2017. V jedné společné expozici „Czech Cities“ se budou na 28. ročníku veletrhu investičních příležitostí MIPIM 2017 prezentovat tři největší města České republiky – Praha, Brno a Ostrava. Koná se od 14. do 17. 3. v Cannes.

Rok oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě

18. 1. 2017. Letos uplyne 750 let od první doložené písemné zmínky o městě Ostravě, obsažené v závěti biskupa Bruna ze Schauenburku z 29. listopadu 1267.

V neděli opět nechte auto doma!

13. 1. 2017. V neděli 15. ledna pokračuje akce s názvem „Nech auto doma!“ V rámci projektu Zdravě po Ostravě propaguje alternativní způsoby dopravy po městě a také městskou hromadnou dopravu. Akce potrvá od 10 do 18 hodin.