Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

Vystavíme soutěžní návrhy na rekonstrukci bývalých jatek

24. 5. 2017. Jaké jsou představy architektonických kanceláří o konverzi bývalých městských jatek na kulturní centrum?

Téměř 15 tisíc dětí se již vydalo za čerstvým vzduchem

24. 5. 2017. Ostrava zřídila v květnu 2010 speciální Fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší. Jeho cílem je snížení dopadů zhoršené kvality ovzduší na zdraví dětí. Od jeho založení vyrazilo do hor 14 900 dětí.

Nová letecká základna v Ostravě

22. 5. 2017. Zkušebním provozem Letecké služby Policie ČR bude v pondělí 22. května zahájen provoz nové letecké základny, která je součástí Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu.

Dotazníkové šetření v rámci projektu Resolve: Udržitelná mobilita a nakupování v Ostravě

19. 5. 2017. Až do neděle 28. května se v rámci dotazníkového šetření ptáme obyvatel Ostravy na dopravu a využívání služeb a obchodů v centru města.

Začíná výměna oken v budově radnice

18. 5. 2017. V budově radnice na Prokešově náměstí bude v průběhu následujících čtyř let postupně vyměněno více než 1100 oken.

Ostrava bude hostit konferenci evropského významu

17. 5. 2017. Ostrava bude hostit 6. ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace (World Health Organization). Akce globálního významu s podtitulem „Životní prostředí a zdraví“ se uskuteční ve dnech 13. až 15. června v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Na konferenci přijede zhruba 600 účastníků z 53 zemí, představitelé mezinárodních a nevládních organizací a zástupci médií. Mezi hosty bude až 40 ministrů zdravotnictví a životního prostředí, náměstků ministrů a státních tajemníků členských zemí Evropského regionu WHO.

Kostel sv. Václava otevírá svou bránu

16. 5. 2017. V rámci oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě bude pro veřejnost od 17. do 23. května po celý týden otevřen kostel sv. Václava, který je nejstarší církevní památkou ve městě.

Originál Dražického kodexu v Ostravském muzeu

16. 5. 2017. Na výstavě Ostrava nevídaná, která se v Ostravském muzeu koná k oslavě 750. výročí první písemné zmínky o městě, bude vystaven další vzácný originál.

Ulice Českobratrská v centru Ostravy bude uzavřena

11. 5. 2017. Od soboty 13. května v úseku mezi ulicemi Sokolskou třídou a Nádražní bude ulice Českobratrská uzavřena.

Uzavření stezky pod Landekem

5. 5. 2017. Dlouhodobé deště v tomto týdnu způsobily pohyb skalního masivu Landeku v úseku mezi Hornickým muzeem a trolejbusovým obratištěm v Koblově. Oblíbenou cyklistickou a turistickou stezku poškodily padající balvany, rozbily její svršek a kameny se navalily na povrch, přičemž se posunula i ochranná svodidla.

Pozitivní změny ve vymáhání pohledávek za komunální odpad a nová možnost úhrady poplatku za svoz komunálního odpadu on-line přes platební bránu

3. 5. 2017. Blíží se termín splatnosti poplatku za svoz komunálního odpadu. V úterý 30. června vyprší doba jeho splatnosti. Výše poplatku zůstává stejná od roku 2005, jedná se o částku 498 Kč na osobu a kalendářní rok.

Ostravský dům roku 2016 – anketa veřejnosti

3. 5. 2017. Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města za určité (hodnocené) období.

Rada schválila vítěze soutěže na konverzi bývalých jatek

2. 5. 2017. Desítka architektonických kanceláří byla vyzvána, aby poslala své soutěžní návrhy do mezinárodní architektonické soutěže na konverzi bývalých městských jatek, které se mají stát sídlem městské galerie PLATO Ostrava.

Putovní výstava se stěhuje do Poruby a Nové Vsi

28. 4. 2017. V květnu se přestěhuje putovní výstava Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti, která je připravena při příležitosti oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě, do dalších dvou městských obvodů, a to do Poruby a Nové Vsi.

Oslavte 750. výročí Ostravy zábavnou hrou

28. 4. 2017. V pondělí 1. května odstartuje zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750.

Zdravý Den Země

26. 4. 2017. Ostrava se v posledních dubnových dnech připojila k celosvětové kampani na podporu ochrany životního prostředí – Den Země. Tentokrát měly organizaci v rukou ostravská střediska volného času.

Ostrava podpořila vznik aplikace SmogAlarm

24. 4. 2017. Statutární město Ostrava, kromě svých vlastních kroků pro ochranu a zlepšování kvality životního prostředí, podporuje i aktivity neziskových společností, které se věnují podobným tématům vedoucím např. ke zlepšení kvality ovzduší.

Ostrava vyhlásila 23. ročník soutěže Ostravský dům roku

24. 4. 2017. Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období.

Muzeum MHD v Ostravě u Hlavního nádraží

21. 4. 2017. Ostravské portfolio atraktivních institucí obohatí nové muzeum hromadné dopravy.

Zdravě na Den Země

20. 4. 2017. Ostrava se koncem dubna tradičně zapojí do celosvětové kampaně na podporu ochrany životního prostředí – Den Země.