Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Tiskové zprávy

Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

Modernizované prostory v Městské nemocnici Ostrava

21. 9. 2017. Z rozpočtu města byly v předchozích měsících rekonstruovány nemocniční prostory pro potřeby oddělení Všeobecného praktického lékařství a pro Odbor informačních a komunikačních technologií. Za téměř sedm milionů korun prošlo úpravami více než 600 metrů čtverečních podlahové plochy. Nové prostory již využívá odbor IT, ordinace všeobecných praktických lékařů začaly sloužit pacientům v úterý 12. září.

Zaměstnanci ostravského magistrátu jdou příkladem, uklidí lesík v Ostravě

19. 9. 2017. Jak se zbavit nepořádku ve veřejném prostoru, uklidit nelegální černé skládky a jít příkladem? Ukliďme Česko! Do akce s tímto názvem, která se koná v sobotu 23. září, se připojí i Magistrát města Ostravy. Tým povedou resortní náměstkyně Kateřina Šebestová a ostravský primátor Tomáš Macura.

Kolejový absorbér pohlcuje vlhkost, nečistoty i hluk

18. 9. 2017. Pilotní projekt moderní, zelené a tišší tramvajové tratě na Frýdlantských mostech směrem k zastávce Karolina byl předán do 10měsíčního zkušebního provozu v pondělí 28. srpna. Realizátorem zakázky za téměř 5,5 milionů korun bez DPH z ostravského rozpočtu je společnost BRENS EUROPE.

Ostrava hostí mezinárodní setkání zaměřené na zkušenosti s dočasným užíváním opuštěných prostor

15. 9. 2017. V Ostravě se od středy 13. do pátku 15. září koná mezinárodní workshop v rámci projektu Refill. Experti a představitelé evropských měst si na několika místech v centru a nejbližším okolí vymění zkušenosti s dočasným užíváním opuštěných prostor. Účastníci workshopu se setkají v Dolní oblasti Vítkovice, v Provozu Hlubina, v kulturním centru Cooltour a také v Kanceláři pro umění (současné sídlo Plata, které funguje na bázi konceptu dočasného užívání).

Dny NATO znovu podpořené z rozpočtu města

14. 9. 2017. O víkendu od 16. do 17. září se na Letišti Leoše Janáčka uskuteční již 17. ročník Dnů NATO v Ostravě a 8. ročník Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Diváky čeká atraktivní program, ve kterém se vůbec poprvé představí najednou tři mimoevropské země. Město Ostrava letos podpořilo největší bezpečnostní akci svého druhu v Evropě částkou 2,5 milionu korun. Nejlepší ukázku, o které rozhodnou na ostravském facebookovém profilu jeho návštěvníci, ocení primátor Tomáš Macura pohárem a pamětním listem.

Evropský týden mobility v Ostravě aneb pojeďme do práce na kole

12. 9. 2017. Město Ostrava se zapojí do Evropského týdne mobility (ETM), kampaně na podporu udržitelných forem dopravy. Rozhodla o tom rada města. Kampaň se koná od roku 2002 vždy od 16. do 22. září. Jejím vyvrcholením je Evropský den bez aut, který připadá na poslední den týdne mobility. Letošním tématem ETM je sdílená, čistá a inteligentní mobilita.

Příjem žádostí ve druhé vlně kotlíkových dotací začíná 5. září, pro obyvatele Ostravy dotace až 10 tisíc korun a nově možnost bezúročné zápůjčky

6. 9. 2017. Město Ostrava opět aktivně podporuje výměnu zastaralých kotlů na svém území s cílem snížit zátěž na životní prostředí z lokálních topenišť, zejména v zimních měsících. Ve druhé výzvě tzv. kotlíkových dotací nabízí obyvatelům Ostravy finanční příspěvek a přichází s dalšími aktivitami nad rámec „standardní“ kotlíkové dotace. S příspěvkem statutárního města Ostravy mohou občané získat dotaci až do výše 145 tisíc Kč. Krajský dotační program byl vyhlášen 29. června, příjem žádostí bude spuštěn 5. září 2017.

Centrum města se promění v historické dějiště oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě

6. 9. 2017. V pátek 8. a v sobotu 9. září ovládne Masarykovo náměstí, Černou louku a Slezskoostravský hrad zábava v historických kulisách. Dvoudenní akce nazvaná Historický rej bude jedním z vrcholů letošních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě. Vedle kejklířů, žonglérů, rytířů, vojáků či sokolníků budou ke zhlédnutí ukázky řemesel, k dispozici bude dobré jídlo a pití. Vše v doprovodu dobové hudby. Součástí oslav bude kostýmová fotosoutěž. Akci pořádá statutární město Ostrava a je určena široké veřejnosti. Vstup je zdarma.

Putovní výstava se přesune do Staré Bělé a Polanky nad Odrou

5. 9. 2017. Do dalších dvou ostravských obvodů – Staré Bělé a Polanky – se přestěhuje v září celoroční putovní výstava s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti, která je součástí celoročních oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě. Čtyři základní panely provázejí návštěvníka prostřednictvím nejdůležitějších časových mezníků dějinami města, pátý je vždy specifický pro daný obvod.

Zářijová výstava Archivu města ve foyer radnice

1. 9. 2017. Archiv města Ostravy připravil v roce 750. výročí první zmínky o Ostravě svoji dvacátou zářijovou výstavu nazvanou Století plné zvratů aneb Ostrava ve 20. století, která stejně jako ty předchozí nabídne návštěvníkům příležitost nahlédnout do bohaté minulosti města.

Příjem žádostí ve druhé vlně kotlíkových dotací začíná 5. září

30. 8. 2017. Příjem žádostí ve druhé vlně kotlíkových dotací začíná 5. září, pro obyvatele Ostravy dotace až 10 tisíc korun a nově možnost bezúročné zápůjčky

Mikro-injektáž ošetřila proti klíněnce více než 1400 stromů

30. 8. 2017. Od dubna ošetřovala v Ostravě specializovaná firma jírovce proti klíněnce jírovcové metodou tzv. mikro-injektáže.

Historický rej se nezadržitelně blíží

25. 8. 2017. Jedním z vrcholů celoročních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě je dvoudenní slavnost, která oživí v pátek 8. a v sobotu 9. září centrum Ostravy.

Navrhněte svého Seniora roku

22. 8. 2017. Statutární město Ostrava vyhlásilo XI. ročník ankety Senior roku 2017.

Tichá rychlost - OSTRAVA!!! - SMART CITY

21. 8. 2017. Statutární město Ostrava ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava v průběhu letních prázdnin zrealizuje pilotní projekt tiché a zelené tramvajové tratě na frýdlantských mostech směrem k zastávce Nová Karolína.

Kandidujeme na evropské zelené město, připravujeme adaptační strategii

21. 8. 2017. Získat titul European Green Capital znamená především přesvědčit odborníky. A Ostrava je na tom v mnoha ukazatelích týkajících se životního prostředí lépe než jiná evropská města.

Ostrava bude na veletrhu EXPO REAL vystavovat již po sedmnácté, ale přesto v novém pojetí

16. 8. 2017. Jako jediné české město se Ostrava kontinuálně účastní prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí v Mnichově, letos se v něm představí již posedmnácté. V letošní prezentaci však premiérově nabídne společnou expozici s Brnem, Moravskoslezským a Jihomoravským krajem.

Pamětní medaile k 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě

16. 8. 2017. Pokračují celoroční oslavy města, které souvisí s první písemnou zmínkou o Ostravě před 750 lety v závěti biskupa Bruna ze Schauenburku. K akcím, knihám a známkám nyní přibylo symbolických 750 kusů pamětních medailí.

Historický rej ovládne v září Ostravu

9. 8. 2017. Na dva dny – v pátek 8. a v sobotu 9. září – se Masarykovo náměstí, Černá louka a Slezskoostravský hrad stanou dějišti historických scének a dobových představení. Dvoudenní oslava s názvem Historický rej se koná u příležitosti 750 let od první písemné písemky o Ostravě v testamentu olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburku.

Unikátní Fajna Dílna se otevírá veřejnosti

8. 8. 2017. V úterý 8. srpna se v areálu dolu Hlubina po roce příprav otevřou pro veřejnost první tři provozy městského řemeslného inkubátoru Fajna Dílna.