Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Tiskové zprávy

Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

OSTRAVA Počátky a vývoj středověkého města

13. 7. 2017. Ostravští historikové, archeologové, památkáři a archiváři se rozhodli přispět k oslavě 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě dvěma publikacemi, určenými odborné i laické veřejnosti. První z nich s názvem OSTRAVA Počátky a vývoj středověkého města je již v prodeji v pobočkách Ostravského informačního servisu, druhá bude dokončena na podzim.

Výstava putuje do Plesné a obvodu Jih

3. 7. 2017. Výstava s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti, symbolizujícím ve zkratce cestu, kterou naše město urazilo na své pouti od pravěku až po současnost, v červenci putuje do Plesné a obvodu Ostrava-Jih, ve kterém se zdrží celé dva prázdninové měsíce.

Usainu Boltovi byla udělena Cena města Ostravy

28. 6. 2017. Legendárnímu jamajskému sprinterovi, nejlepšímu atletovi světa a několikanásobnému účastníkovi ostravského mítinku Zlatá tretra byla po souhlasu ostravských zastupitelů udělena Cena města Ostravy.

Město podpoří projekty pro zkrášlení nebo oživení veřejného prostoru

27. 6. 2017 Celkem pět milionů korun bylo letos vyčleněno v dotačním programu na revitalizaci veřejného prostoru ve městě, do kterého se mohl se svým zajímavým projektem přihlásit kdokoliv; ať už jednotlivec, spolek, instituce či firma. Cílem programu je zapojit veřejnost do péče a rozvoje svého okolí nebo veřejných míst, která by si zasloužila zestetizovat, oživit nebo získat novou funkci.

Ostrava přispěje až 10 tisíc na žadatele v druhé výzvě kotlíkových dotací, otevře informační místo a nabídne bezúročnou zápůjčku

27. 6. 2017. Město Ostrava se do druhé výzvy tzv. kotlíkových dotací opět připojuje - svým finančním příspěvkem a dalšími aktivitami nad rámec „standardní“ kotlíkové dotace. S příspěvkem statutárního města Ostravy mohou občané získat dotaci až do výše 145 tisíc Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, příjem žádostí bude spuštěn 5. září 2017.

Rekonstrukce Hasičské zbrojnice Ostrava-Michálkovice

26. 6. 2017. V polovině června začala rekonstrukce hasičské zbrojnice v Ostravě-Michálkovicích. Práce provede společnost Ostravské stavby za celkovou cenu zhruba 21,5 mil. korun bez DPH. Výsledek výběrového řízení, kterého se zúčastnilo šest zájemců, schválili 10. května městští zastupitelé. Podle smlouvy stavba potrvá 50 týdnů. Ukončena by měla být do 31. května 2018.

Výstava Ostrava nevídaná vstoupila do posledního týdne

26. 6. 2017. Průřez bohatými dějinami Ostravy společně s mimořádně zajímavými exponáty, které ještě širší veřejnost neměla možnost vidět, nabízí Ostravské muzeum od letošního března na výstavě Ostrava nevídaná. Výstava, která se koná k 750. výročí první dochované písemné zmínky o Ostravě, bude ukončena v neděli 2. července.

Počet turistů, kteří navštěvují Ostravsko, stoupá

23. 6. 2017. Zájem turistů o Ostravsko každým rokem stoupá. Těch, kteří přespí v hromadných ubytovacích kapacitách turistické oblasti Ostravsko, je každoročně o zhruba deset tisíc více. Nejčastěji se jedná o hosty z Polska. A hned tři ostravské atraktivity patří mezi 50 nejnavštěvovanějších míst v České republice.

Známe vítězný návrh na proměnu náměstí Msgre Šrámka

21. 6. 2017. Porotci vybrali vítězný návrh revitalizace veřejného prostoru náměstí Msgre Šrámka. Posuzovali dvacítku odevzdaných návrhů architektonicko-urbanistické soutěže, jejímž úkolem bylo řešení veřejného prostoru náměstí s detailním zaměřením na předprostor vstupu do katedrály Božského spasitele. Porota jako vítězný návrh označila práci architektů Martina Surovce z Prahy a Miroslavy Šešulkové z Brna. Po radních města, kteří vítěze schválili v úterý 13. června, získal návrh také souhlas ostravských zastupitelů.

Usainu Boltovi byla udělena Cena města Ostravy

21. 6. 2017. Legendárnímu jamajskému sprinterovi, nejlepšímu atletovi světa a několikanásobnému účastníkovi ostravského mítinku Zlatá tretra byla po souhlasu ostravských zastupitelů udělena Cena města Ostravy.

Rekordní přebytek hospodaření za rok 2016

21. 6. 2017. Ostravští zastupitelé ve středu 21. června rozhodli o rozdělení částky ve výši 1,034 miliardy korun. Pochází z rekordního přebytku hospodaření města Ostravy, který vznikl zejména navýšením daňových příjmů a úsporami v běžných a kapitálových výdajích města.

Akce Lidé lidem se uskuteční na centrálním náměstí

20. 6. 2017. Neziskové organizace se představí 22. června od 9 do 16 hodin na Masarykově náměstí na jubilejním 10. ročníku akce Lidé lidem - přehlídce sociálních služeb a souvisejících akcí, kterou pořádá Magistrát města Ostravy.

Ostrava má lepší rating

19. 6. 2017. Mezinárodní ratingová agentura Moody's udělila Ostravě historicky nejvyšší ocenění. Zvýšila Ostravě ratingovou známku na úroveň A1 stabilní ze stávajícího stupně A2 pozitivní.

Pustkovecké údolí obohatí vodní hřiště i odpočívadla

14. 6. 2017. Zatraktivnění území pro krátkodobou rekreaci obyvatel Ostravy - takový je záměr projektu „Revitalizace Pustkoveckého údolí“, který připravuje město Ostrava s obvody Poruba a Pustkovec. Za téměř 25 milionů korun bude proměněna lokalita v nivě Pustkoveckého potoka mezi ulicemi 17. listopadu a Martinovskou. Dotace z Operačního programu Životní prostředí by mohla dosáhnout výše až 8 milionů korun, město o ni požádá v roce 2018. Zhotovitel dalšího stupně projektové dokumentace bude vybrán do konce prázdnin.

Revitalizace lesoparku Benátky a Hulváckého kopce

14. 6. 2017. Odpočinek a sportovní využití. To jsou hlavní cíle projektu „Revitalizace lesoparku Benátky a Hulváckého kopce“. Lesopark se nachází na pomezí dvou městských obvodů - Mariánských hor a Hulváků a Nové Vsi. V rámci revitalizace budou provedeny vegetační úpravy směřující ke zlepšení stavu lesních porostů i nelesní zeleně a vybudování sítě zrekonstruovaných pěších komunikací a lávek přes ul. Plzeňskou a 28. října tak, aby lesopark mohl plnohodnotně sloužit občanům města.

Tichá rychlost - OSTRAVA!!! - SMART CITY

13. 6. 2017. Statutární město Ostrava ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava v průběhu letních prázdnin zrealizuje pilotní projekt tiché a zelené tramvajové tratě na frýdlantských mostech směrem k zastávce Nová Karolína.

Ostrava kandiduje na European Green Capital 2020, vyrovná se nejlepším

13. 6. 2017. Statutární město Ostrava kandiduje na titul European Green Capital 2020. Přihlášku do prestižní soutěže Evropské komise podá letos v říjnu, zda uspěje, bude jasné v polovině roku 2018.

Ostrava hostí ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace, pro veřejnost startuje v neděli Týden zdraví

10. 6. 2017. Od neděle 11. do neděle 18. června 2017 bude v Ostravě opět pěkně „živo“. Město Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem připravili bohatý zábavný i vzdělávací program, vždy s tématikou zdraví a životního prostředí.

Ostravská muzejní noc začne před radnicí města, koná se již podeváté

7. 6. 2017. Historizující Ostravská muzejní noc aneb Stará Ostrava vypravuje. Pod tímto názvem se uskuteční v sobotu 10. června již devátý ročník populárního ostravského kulturního festivalu.

Vypověděli jsme smlouvu o rekonstrukci Domu kultury Poklad

7. 6. 2017. Rada města Ostravy rozhodla o výpovědi smlouvy se zhotovitelem stavby „Rekonstrukce a modernizace Domu kultury Poklad“. Tím je sdružení „Společnost STAMONT – VÍTKOVICE REVMONT, DK Poklad“, které se skládá ze stavebních společností STAMONT – POZEMNÍ STAVITELSTVÍ a VÍTKOVICE REVMONT ENGINEERING.