Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zoo uvítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Poslední změna: Pondělí 17.07.2017 12:50 - Stejskal René

Pondělí 17.07.2017 09:35

Ostravská zoologická zahrada uvítala v pátek 14. července svého letošního čtvrtmiliontého návštěvníka. Přišel zhruba ve stejnou dobu jako loni, zoo by tak opět mohla dosáhnout více než půlmilionové návštěvnosti.

Zoo uvítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Pracovnice zoo (vpravo) předává jubilejní návštěvnici upomínkové předměty. Foto: Archiv zoo

Návštěvníkem s pořadovým číslem 250 000 v letošním roce se stala paní Honková z Čeladné, která se do ostravské zoo vydala se svými třemi dětmi. Rodina obdržela pamětní list a upomínkové předměty zoo. Jubilejního návštěvníka v zoo přivítali o pouhé tři dny později, než tomu bylo v loňském roce. I letos je tak velký předpoklad, že by se ostravská zahrada mohla dočkat překročení hranice půl milionu v počtu návštěvníků. Návštěvníci budou chtít určitě uvidět čerstvě narozené slůně Chandru, až bude pro veřejnost znovu otevřen pavilon se slony.

Zoo sice v letošním roce neotevřela žádnou velkou expozici pro zvířata, úročí se zde ale mnohasetmilionové investice z minulých let, kdy se areál proměnil zcela zásadním způsobem. V současné době v zoo probíhá komplexní modernizace elektrických rozvodů.

Pro své návštěvníky však zoo připravila řadu jiných viditelných novinek i letos. Výraznou proměnou prošel venkovní výběh mandrilů, kde vznikla nová konstrukce sloužící opicím pro pohyb, ale i k odpočinku. V safari se mohou zájemci těšit na nové druhy zvířat a rozlehlými výběhy se projedou novými soupravami. V areálu bylo vybudováno několik nových herních prvků pro děti a také modelů prehistorických i současných zvířat, které slouží pro poučení malých i velkých návštěvníků. Do zoo přijíždějí lidé nejen z moravskoslezského regionu, ale i ze vzdálenějších míst České republiky, dále z Polska, Slovenska i dalších zemí.