Změny v zastupitelstvu a radě města

29/1 2015

V průběhu třetího zasedání ve volebním období 2014 až 2018, které se konalo 28. ledna, došlo ke změně ve složení 55členého Zastupitelstva města Ostravy (ZMO). V souvislosti s obviněním z korupčního jednání rezignoval na členství v tomto orgánu zastupitel Vladislav Koval (ANO 2011). Informaci o tom podal primátor Tomáš Macura.

Změny v zastupitelstvu a radě města

Sál zastupitelstva v Nové radnici při jednání. Foto: archiv

„Chci Vladislavu Kovalovi poděkovat. Přestože je přesvědčen o své nevině a proti svému obvinění podal stížnost, dokázal vyvodit z případu, který se ho týká, závěry rychle, důsledně a nekompromisně. Je to postup, kterého si vážím a mám za to, že stejně by se měl zachovat každý politik, který se ocitne v podobné situaci. To je cesta ke zlepšení politické kultury," ocenil postoj dnes už bývalého zastupitele primátor.

V zastupitelstvu Vladislava Kovala nahradil jeho kolega z hnutí ANO 2011 Ivo Furmančík. Zaujal také post svého předchůdce ve finančním výboru ZMO.

Na funkci člena Rady města Ostravy rezignoval ze zdravotních důvodů Libor Grygar (ČSSD). Primátorovi Tomáši Macurovi to dopisem oznámil 28. ledna bezprostředně po jednání zastupitelstva. Nového radního zvolí zastupitelé na svém nejbližším zasedání 4. března. Libor Grygar zůstává městským zastupitelem.