Zastupitelstvo bude jednat 19. října

17/10 2016

Ostrava je jediným českým městem, které podporuje vynikající vysokoškolské studenty formou městských stipendií. O tom, jestli budou stipendia udělena také v akademickém roce 2016/2017, rozhodne zastupitelstvo města na svém 20. zasedání dne 19. října. Jednání v  Nové radnici začíná v 9 hodin a je veřejné, občané ho mohou sledovat z galerie.

Zastupitelstvo bude jednat 19. října

Ilustrační foto: MMO

Dva studenti z prezenční formy studia, dvanáct interních doktorandů a tři studenti zahraničních vysokých škol by se měli podělit o částku navýšenou oproti dřívějšku o 10 procent v celkové výši 1,1 milionu korun. Domácí studenti mohou počítat s podporou 55 tisíc korun, zahraniční 110 tisíc korun.

Celkem zastupitelstvo projedná více než 60 programových bodů. Rozhodne například o poskytnutí neinvestiční účelové dotace ve výši 20 mil. korun Českému atletickému svazu na uspořádání Kontinentálního poháru IAAF, který se bude konat ve dnech 8. a 9. září 2018 na městském stadionu ve Vítkovicích. Schvalovat bude návrh na vyhlášení architektonických soutěží na revitalizaci náměstí Msgre Šrámka a veřejného prostoru ulice Umělecké v Moravské Ostravě, návrh memoranda o spolupráci mezi městem a oběma ostravskými univerzitami či návrh na částečné odstoupení od kupní smlouvy na pozemky na území Nové Karoliny.

Zastupitelstvo se vyjádří k převedení zhruba 333 tisíc korun na Moravskoslezský kraj na spolufinancování tzv. kotlíkových dotací pro 346 ostravských žadatelů a rozhodne o mimořádných dotacích v celkové výši téměř 4,2 milionu korun na realizaci 29 projektů v oblasti sociální péče, podpory osob s handicapem a protidrogové prevence. Jednat bude o dotacích pro sport a dalších záležitostech. Zaujmout může zpráva o hospodaření města za I. pololetí 2016 nebo závěrečná zpráva o průběhu a výsledcích Olympijského parku 2016.