Zastupitelé budou jednat o skeletu

19/10 2017

Společnost Red House Development, která měla do konce letošního roku dostavět skelet naproti Domu kultury města Ostravy, ve stavbě nepokračuje.  Smluvně stanovený termín nedodrží a žádá město o převod objektu na jinou společnost, která na dostavbu získala dotaci. Primátor Tomáš Macura potvrdil, že zastupitelé se tímto případem budou zabývat na listopadovém jednání.

Zastupitelé budou jednat o skeletu

Skelet, jehož dostavba měla skončit v prosinci letošního roku. Foto: René Stejskal

Práce na dokončení stavby skeletu zatím nepokračují. „Na skeletu se nic neděje prakticky devět a půl měsíce a nemáme z toho radost. Majitel objektu společnost Red House Development přitom měla práce dokončit do konce letošního roku. Již nyní je jasné termín nestihne,“ konstatoval primátor Tomáš Macura.

Firma Red House Development požádala město o převod objektu na jinou firmu a také o prodloužení termínu do 31. srpna příštího roku. „Společnost, na kterou má být objekt převeden, již získala na dostavbu dotaci ve výši 90 milionů korun, což je podstatná část financí na dokončení stavby. Termín by ale měl být posunut o dalších osm měsíců,“ uvedl primátor. Město podle něj preferuje dostavbu objektu, ale převod na jinou společnost není právně jednoduchý, navíc ve hře jsou penále za nedodržení termínu. V krajním případě může Red House Development podle podepsané smlouvy přijít o celý objekt, který by byl převeden bezúplatně zpátky na město. „Žádost společnosti Red House Development projednáme na listopadovém jednání zastupitelstva,“ potvrdil primátor Macura.