Zastávka moto veteránů pod Landekem

27/7 2015

V průběhu 18. ročníku Beskyd Rallye, mezinárodní přehlídky historických vozidel, se její účastníci zastavili v úvodní den 24. července v Landek Parku v Petřkovicích, symbolicky v areálu hornického muzea. Mezi závodníky a jejich nablýskané stroje se přišel podívat také náměstek primátora města Ostravy pro dopravu Ivo Hařovský.

Zastávka moto veteránů pod Landekem

Libuše Šulcová z Ústí n. L. za řídítky anglického motockylu BSA 770 se sajdkárou z roku 1928. Foto: J. Urban

Na startu v Malenovicích pod Lysou horou se postavilo 149 posádek automobilů a motocyklů. Nejstarším byl Dora Replica z roku 1906, další „krasavci“ jako Praga Picollo nebo Laurin Klement 100 byli vyrobeni v roce 1924. Nejmladší veteráni, mj. Ferrari, Lancia, Alfa Romeo jezdí po silnicích od 80. let minulého století. V Ostravě se účastníci rallye zastavili také v Dolní oblasti Vítkovic, kde si je prohlédli četní příznivci motoristického sportu. Cílem etapy byly znovu Malenovice. Druhý den závodu vedla cesta moto veteránů přes Mosty u Jablunkova, Čadcu a Oščadnici do Velké Rači a přes Turzovku a Staré Hamry zpátky do Malenovic.