Zájem o výměnu kotlů trvá

21/11 2017

Ostravští majitelé rodinných domů podali od spuštění druhé vlny kotlíkových dotací již 527 žádostí, přičemž v polovině září bylo zaevidováno 432 žádostí. Každý týden po prvotním náporu tak naroste počet žádostí s ostravskou adresou až o deset. Žádosti je možné podávat do konce příštího roku. Lidé bydlící v rodinných domech by měli mít na paměti, že od roku 2022 nebudou moci provozovat starší kotle 1. a 2. emisní třídy.

Zájem o výměnu kotlů trvá

Náměstkyně primátora Kateřina Šebestová na jedné z besed s občany věnovaných problematice kotlíkových dotací. Foto: Jiří Zerzoň

Žádosti o výměnu starých kotlů za nové je možné podávat do 31. 12. 2018 nebo do vyčerpání alokovaných financí. K vyčerpání zbývá v celém Moravskoslezském kraji ještě 216 milionů korun pro zhruba 2000 žadatelů.

„Pro ostravské žadatele stále nabízíme dotaci v maximální výši deset tisíc korun a možnost půjčit si od města peníze na výměnu kotle až ve výši sto procent z přiznané dotace. První dvě žádosti o bezúročné zápůjčky jsme již obdrželi a věřím, že přibydou další, a že ostravští majitelé rodinných domů budou ve výměnách starých kotlů za nové pokračovat,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Jedná se o mimořádně výhodnou nabídku, díky níž si mohou majitelé rodinných domů vyměnit starý kotel za nový s minimálním využitím vlastních finančních prostředků. Ti, kdo si jej dosud nevyměnili, by měli mít na paměti, že od roku 2022 nebude možné provozovat kotle 1. a 2.  emisní třídy. Pokud nestihnou výměnu s dotací, budou si muset pořídit nový kotel za vlastí peníze.

Bližší informace týkající se kotlíkových dotací a výměny kotlů stále podává po telefonické domluvě Gabriela Babincová z odboru ochrany životního prostředí, kancelář číslo 327, telefonní číslo 599  443 328.

Vše o kotlíkových dotacích, včetně ostravské nabídky je zveřejněno nejen na oficiálním webu města www.ostrava.cz, ale také na specializovaném ekologickém webu www.dychamproostravu.cz. (av)