Vzniknou lůžka následné péče

17/4 2018

V areálu Městské nemocnice vznikne oddělení Následné intenzivní péče. Bude umístěno v pavilonu H2 a bude mít šest lůžek umístěných do šesti boxů. Lůžka následné intenzivní péče dosud v nemocnici chyběla a péče těmto pacientům byla poskytována na běžné intenzivní péči. Nemocnici pak tato akutní lůžka chyběla.

Vzniknou lůžka následné péče

Městská nemocnice Ostrava. Ilustrační snímek: MMO

„Oddělení Následné intenzivní péče (NIP) vznikne přestavbou v budově H2 v areálu Městské nemocnice Ostrava, konkrétně bude v druhém nadzemním podlaží, kde jsou nyní pokoje lékařů, sklady a kaple. Samostatné oddělení Následné intenzivní péče bude mít kapacitu šesti lůžek rozmístěných do tří boxů,“ informoval náměstek primátora Michal Mariánek.

Oddělení bude dále tvořit sesterna, sklad zdravotnického materiálu, sklad odpadů, myčka podložních mís, kuchyň, pracovna staniční sestry s denní místností, sociální zázemí se sprchou, úklidová místnost a místnost pro záložní zdroj. Součástí stavebních úprav je také místnost pro zemřelé, která bude používána i sousedícími odděleními. Pro denní hygienu nemocných bude využívaná stávající společná lázeň na rozhraní mezi nově vznikající NIP a stávající lůžkovou částí.

Stabilizovaní pacienti, kteří přesto potřebují intenzivní péči, tak nebudou umístěni na klasické JIP, která dlouhodobě trpí nedostatkem tzv. akutních lůžek na JIP, ale péče se jim dostane na tomto novém oddělení.

Úpravy začaly 16. dubna a práce by měly skončit 28. srpna letošního roku. Přestavba bude stát 14,47 milionu Kč bez DPH.