Výherci v dopravní soutěži převzali ceny

22/5 2015

Pěti vylosovaným výhercům, kteří správně odpověděli na všechny otázky dubnového Dopravně znalostního testu odboru dopravy Magistrátu města Ostravy, předal 21. května ceny náměstek primátora Ivo Hařovský. Tématem letošního ročníku soutěže byla otázka přednosti.

Výherci v dopravní soutěži převzali ceny

Náměstek primátora Ivo Hařovský předává Ivanu Pekařovi hlavní cenu – notebook Lenovo. Foto: B. Krzyžanek

Ceny za svou účast a bezchybné znalosti si odnesli:

1. cena - notebook: Ivan Pekař, Petřkovice
2. cena - sportovní kamera: Ivo Juchelka, Dubina
3. cena - tablet: Leona Turovská, Březová u Vítkova
4. cena - mobilní telefon: Eliška Wolfová, Nová Ves
5. cena - mobilní telefon: Jiří Lazar ml., Výškovice

Test s 15 otázkami vyplnilo 165 soutěžících, z nichž 58 odpovědělo na všechny otázky správně. Dalších 44 soutěžících mělo špatně jednu odpověď. Nejčastěji soutěžící chybovali u otázky na spolupráci složek IZS u dopravní nehody (84 chybných odpovědí), v otázce přednosti na světelně řízené křižovatce ulic Poděbradovy a Švabinského (57) a u otázky řešící přednost vpravo odbočující souběžně jedoucí tramvaje (31).

Náročnost testu potvrdil výherce hlavní ceny Ivan Pekař. „Pravdou je, že jsem některé odpovědi neznal a musel je hledat. Která otázka byla nejtěžší? Asi ta, zda má u nehody přednost záchranná služba nebo hasiči. Celkově bych hodnotil soutěž jako velice dobrou. Donutí člověka osvěžit si příslušné vyhlášky a zákon o pozemních komunikacích, a to je jen dobře,“ řekl jednačtyřicetiletý IT technik.

Celý test s vyplněnými odpověďmi najdete zde.