Výherci dopravní soutěže převzali ceny

20/5 2016

Znát dopravní předpisy se vyplatí. Ví to Ludmila Dydyška z Hrabové, Nikola Hadaščoková a Blanka Šimková z Výškovic a Martin Ďuriš s Pavlou Dluhošovou z Klimkovic. Účast v dopravně znalostní soutěži Aktivu BESIP jim totiž vynesla hodnotné ceny, které jim předal 19. května člen rady města zodpovědný za dopravu Lukáš Semerák.

Výherci dopravní soutěže převzali ceny

Radní Lukáš Semerák předává výhru soutěžící Nikole Hadaščokové. Foto: J. Urban

Patnáct otázek připravených v rámci 6. ročníku soutěže připravované pracovní skupinou při odboru dopravy Magistrátu města Ostravy reagovalo na změny v pravidlech provozu na pozemních komunikacích, ke kterým došlo od začátku roku novelizací zákona č. 361/2000 Sb. o silničním provozu a prováděcí vyhlášky č. 294/2015 Sb. Do soutěže pro osoby starší 10 let s trvalým pobytem na území správního obvodu Ostrava se přihlásilo celkem 117 soutěžících, správně vyplnilo test 80 z nich. Pět vylosovaných výherců si odneslo notebook, sportovní kameru, chytré hodinky a dva tablety.

„Musím přiznat, že jsem si pomohla internetem, ale bylo to moc poučné. Oživila jsem si znalosti dopravních předpisů a jsem za to ráda, protože jsem také držitelkou řidičského oprávnění,“ svěřila se výherkyně kamery Nikola Hadaščoková.

Celý test i se správnými odpověďmi si lze prohlédnout zde.