Vše o sportování ve městě najdete na jednom místě

16/8 2018

Všem, kteří chtějí sportovat nebo jen navštěvovat sportovní akce, je určen webový portál sportuj v Ostravě. Zájemci v ní najdou přehledné informace o sportovních klubech, zápasech, aktivitách pro veřejnost, otvírací doby tělocvičen, squashových kurtů nebo posiloven. Web slouží i pro komunikaci klubů s rodiči malých sportovců.

Vše o sportování ve městě najdete na jednom místě

Veřejnost se na webovém portálu dozví, kam si může jít například zajezdit na in-line bruslích. Foto: Jiří Zerzoň

Webový portál Sportuj v Ostravě byl spuštěn v září roku 2017. Od té doby do něj přispěly více než čtyři stovky ostravských sportovních klubů a skupin, které v systému vytvořily přes 4500 sportovních událostí. Každý den do systému, jehož aktualizovaná verze byla spuštěna letos v květnu, přibývají další informace o závodech, zápasech, trénincích nebo náborech. Systém umožňuje propagaci známých i méně známých sportů v Ostravě.  Navíc reaguje na problémy menších klubů a skupin, které pořádají zajímavé sportovní akce, ale nemají dostatek finančních prostředků na jejich propagaci. Projekt Sportuj v Ostravě jim pomáhá lákat nové členy i fanoušky.

Webový portál www.sportujvostrave.cz a stejnojmenná mobilní aplikace pro chytré telefony jsou určeny pro všechny, kteří mají zájem o sportovní akce na území Ostravy, ať už chtějí sami aktivně sportovat, jít se dívat na zápas svého oblíbeného týmu, hledají sportovní aktivity pro své děti nebo chtějí být pouze informování o sportovním dění ve městě. Zároveň jsou představovány jednotlivé sportovní kluby a skupiny široké veřejnosti a také jejich akce.

„Sportuj v Ostravě není jen pouhý seznam klubů a událostí, ale navíc pomocník při propagaci, efektivní komunikaci s fanoušky a také se správou klubu a jednotlivých týmů. Oddíly, které již systém používají, si chválí zejména evidenci docházky na tréninky a zápasy a komunikaci s rodiči hráčů bez nutnosti používání zpráv nebo e-mailů. Další využívanou funkcí je také organizování turnajů s online výsledky zápasů,“ řekl náměstek primátora Vladimír Cigánek.

V aplikaci a na webu najdou uživatelé přehledné informace o sportovních klubech, skupinách a sportovištích působících v Ostravě včetně jejich popisu, kontaktu, otevírací doby i o pořádaných událostech. Jednotlivé informace tak nemusí složitě dohledávat z několika zdrojů. Velké sportovní události, kterých se účastní několik stovek až tisíců lidí, ať už jako diváci nebo aktivní sportovci, jsou označeny jako TOP. Speciální sekce je určena nabídce sportu pro děti. Uživatel si také může vybrat, jestli chce sám sportovat, jít se na sport podívat nebo si pouze přeje být informován.

Projekt Sportuj v Ostravě podporuje fanoušky jednotlivých klubů a skupin, kteří mohou dostávat novinky z první ruky. K tomu slouží notifikace v mobilní aplikaci, která je dostupná pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS. Uživatel má neustálý přehled o novinkách, plánovaných akcích nebo změnách, které tímto způsobem organizátor akce efektivně sdělí okruhu fanoušků a účastníků. Jednotlivé události si navíc může jednoduše stáhnout do kalendáře a mít je neustále na očích.