Věž radnice se rozsvítí zlatě

16/2 2018

Dominanta Prokešova náměstí v Ostravě se v sobotu 17. února rozzáří zlatou barvou. Ostrava se tak připojí kampani Rozsviťme do zlata, která upozorňuje na čtvrtý ročník Dne dětské onkologie. Zlatá barva je symbolická – zlato je nejdražší kov a děti jsou pro své rodiče nejdražším pokladem.

Věž radnice se rozsvítí zlatě

Věž ostravské Nové radnice se symbolicky rozsvítí zlatou barvou. Foto: Jiří Zerzoň

Věž ostravské Nové radnice bude svítit zlatě od sobotní 17.10 hodiny do nedělních 6.50 hodin. Ke kampani Rozsviťme do zlata se připojují i další česká města. Akce upozorňuje veřejnost na problematiku dětských onkologických onemocnění a vzdává hold současným i bývalým dětským pacientům.

V České republice každoročně onkologicky onemocní přibližně 350 dětí. V současné době se jich uzdraví 83 procent. Tato čísla odpovídají léčebným výsledkům v západní Evropě a USA.