Velvyslanec Andrew Schapiro na radnici

25/2 2015

V rámci návštěvy Ostravy zavítal ve středu 25. února velvyslanec Spojených států amerických Andrew Schapiro na radnici města, kde ho přijal primátor Tomáš Macura spolu s prvním náměstkem primátora Lumírem Palyzou.

Velvyslanec Andrew Schapiro na radnici

Velyvslanec Spojených států amerických Andrew Schapiro při jednání na radnici. Foto: J. Zerzoň

Tomáš Macura informoval vzácného hosta o historii a současnosti Ostravy, o směrech, kterými se moravskoslezská metropole chce rozvíjet v blízké budoucnosti. Andrew Schapiro, který stojí v čele americké ambasády od září loňského roku, vyjádřil během rozhovoru s představiteli města přesvědčení, že v regionu je hodně kvalifikovaných a vzdělaných lidí ochotných udělat mnoho ve prospěch Ostravy a regionu. Zdůraznil, že Česká republika má v USA vysoký kredit. Američané mají zájem na upevnění a dalším rozvoji vzájemně prospěšných vztahů. Jde nám také o společnou věc: zajištění bezpečnosti v Evropě a na světě.

Na závěr setkání se velvyslanec Andrew Schapiro zapsal do pamětní knihy města.